MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravené 3 jednoduché rady a tipy z nášho Android fóra.

Náš tip
AndroidForum.sk: Vaše problémy, naše riešenia! #1

Používateľ ikso sa pýta:

Ahojte. Pridal som si do telefónu 2. konto (Gmail) a teraz by som ho chcel odstrániť, ale keď kliknem do Nastavenia/Konta/Moje Konta na Google vyhodí mi hlášku “Aplikácia Nastavenia sa zastavila” a vyhodí ma na hlavnú obrazovku. Vedel by mi prosím niekto poradiť? Ďakujem.”

Odpoveď:

Existuje tá možnosť, ktorú si skúšal ty (u nás funguje bez problémov), ale keďže ti to hádže chybu, asi sa nevyhneš factory resetu. Ten ti ale vymaže všetky dáta a všetky kontá, takže si dáta najprv zálohuj. Obnovenie na továrenské nastavenia (factory reset) môžeš urobiť v Nastavenia > Zabezpečenie > Obnovenie (v rôznych modeloch sa to môže líšiť). 


Používateľ sherry22 sa pýta:

Rozhodujem sa, či si mám nechať Xperiu Z1 Compact alebo Xperiu Z5 Compact. Napísali by ste mi klady a zápory, prečo ktorú zobrať a ktorú nebrať? Tú druhú dostane mama po svojom staršom pánovi Xperia Neo. Ten dával zabrať už od začiatku, s malými problémami, ale prežil dosť rokov.

Pozerala som si aj porovnania cez Google, ale tam sú zväčša len tie technické parametre. Mňa by však skôr zaujímali skúsenosti reálnych ľudí. Lebo teória je jedno a prax druhe. Najlepší by boli asi takí, čo mali obidve a vedeli by obidve porovnať? Sú tu takí?

Čo by ste mi poradili? Rozhodujem sa teraz len medzi nimi dvoma, preto by som poprosila, aby ste mi nepodsúvali ostatne mobily a značky. Tým myslím, nechcem tu žiadne iPhone, Samsung, LG, HTC, Lenovo, Xiaomi a iné. Rovnako ani žiadnu xperia E, X a podobne. Ide mi len o rozhodovanie medzi Xperia Z1 Compact a Z5 Compact.

Ďakujem za odpovede, ktorú si mam nechať,”

Odpoveď:

Sony Xperia Z5 Compact je novšia a dostane zrejme aj viac aktualizácií na novšiu verziu Androidu. Rovnako môžete očakávať aj väčšiu podporu u komunity, takže by sme zrejme volili tento model.


Používateľ metiu88 sa pýta:

Viete mi niekto pomôcť mám Samsung Galaxy Note 3 a google play neviem aktualizovať. Vypisuje, že zariadenie nie je kompatibilné s touto verziou. Čo s tým treba urobiť? Som úplný laik v tomto. Neviem nič, ani aktualizovať a ani otvárať pokiaľ nebude google play aktualizovaný.

Odpoveď:

Stiahni a manuálne preinštaluj Služby Google Play. Postup je jednoduchý. Stiahni si tento APK balíček, umiestni ho do pamäte tvojho zariadenia a priamo v ňom ho otvor (musíš mať povolené inštalovanie z neznámych zdrojov). Po nainštalovaní Google Služieb skús otvoriť obchod Play, ktorý by sa mal automaticky aktualizovať. 


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Na vaše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36 a používatelia brm a verny94

17.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+