MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou dudusik, ktorý rieši problém so skreslenými fotografiami.

Používateľ dudusik sa pýta:

Chcem sa opýtať, či je normálne u Samsungu Galaxy S7 Edge, že sú objekty (napr. budovy) na fotkách zdeformované. Smerom k okrajom sa akoby rozťahujú – zväčšujú. Smerom do stredu zmenšujú. Objekty potom pôsobia, že sú naklonené. Ďakujem

Odpoveď od brm:

Podľa mňa to bude tým širokouhlým objektívom. Pri fotení si asi mal mobil naklonený mierne smerom hore, čiže budovy sa nakláňajú z dolných rohov smerom do stredu. Ak by si pri fotení naklonil foťák smerom dolu, budovy po krajoch ti budú padať opačným smerom. Skús spraviť túto fotku s mobilom presne kolmo na zem, čiže vycentruj na nejaký objekt priamo v rovine objektívu na mobile (ani hore, ani dole). Vtedy by tie budovy mali byť rovné.

Nie je to chyba, je to vlastnosť všetkých týchto širokouhlých objektívov v mobiloch. Tiež na to strašne nadávam na svojom OnePlus 3. Fotky to robí skvelé, ale strašne skreslené, musíš riadne premýšľať, ako máš skrútený mobil pri fotení.

Náš tip
Androidforum.sk: Mobil kúpený naslepo cez internet #48

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

18.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+