MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravené 3 jednoduché rady a tipy.

Používateľ Johndo123 sa pýta:

Chcel by som Vás požiadať o pomoc. Kúpil som tablet Prestigio MultiPad Wize 3797 3G s Androidom 5.1. Chcel som ho používať na telefonovanie a kancelársku prácu. Zistil som však, že nieje žiadna ikonka telefónu v ňom. Nedá sa volať, iba posielať správy. Je nejaká aplikácia na volanie cez operátora? Priamo cez SIM kartu? Na ilustračných fotografiách je ikona telefónu na telefonovanie. Ďakujem pekne.

Odpoveď:

Budeme ťa musieť sklamať, špecifikácie nikde neuvádzajú, že sa z tabletu dá aj volať. SIM karta v tomto prípade je iba pre dáta, prípadne posielanie SMS. Ilustračné fotky zo slovenský e-shopov sú síce s ikonou telefónu, ale oficiálnu podporu hovorov tento tablet nemá.


Používateľ samuraj1717sa pýta:

Zdravím, má niekto skúsenosti s rootom tohto tabletu? Mohol by mi prosím niekto dať návod? Prípadne aj návod na inštaláciu cm? Možno mi to ani nebude robiť až taký problém, postupoval som podľa návodu ako ho rootnuť cez cf auto root, ale neuspel som. Problém mám hlavne v tom, že mi zrejme nefungujú ovládače, ktoré som tiež stiahol aktuálne. Po pripojení tabletu mi ho pekne ukazuje, ale ak ho dám do download režimu, tak mi ho ukazuje inak. Idem pod Win 10. Neviem ako správne tento problém vyriešiť aby mi ovládače fungovali a preto sa neviem dopracovať ani k rootu. Za akékoľvek rady vopred ďakujem a prajem pekný deň.

Odpoveď:

Skúsme to takýmto postupom:

Odomknúť bootloader
Nainštalovať recovery
Root (inštalácia SuperSU)

Odomknutie bootloadera:

 • Stiahni si ADB/Fastboot ovládače
 • Stiahnutý súbor rozbaľ v PC na C:
 • Vypni tablet
 • Zapni tablet do bootloadera pomocou tlačítok hlas dole + hlas hore + Zapínacie tlačítko a pripoj k PC.
 • Zadaj príkaz cmd (každý riadok potvrď enterom)
  cd C:\Nexus
  fastboot devices (malo by sa objaviť pripojené zariadenie)
  fastboot oem unlock (na obrazovke tabletu by sa mala zobraziť ponuka hlasitosťou vyberáš a zapínacím tlačitkom potvrdíš)
  fastboot reboot
 • Ak všetko prebehlo bez problémov, tak tablet je pripravený k nainštalovaniu recovery.

Používateľ Vladko0102 sa pýta:

Dobrý večer, mam na Vás malú otázku skôr prosbu. Existuje aplikácia ktorá by mi zľahčila písanie mailov alebo sprav na WhatsAppe. Hľadám aplikáciu ktorej budem zadávať hovorené slovo a bude sa meniť na text v slovenskom jazyku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Ahoj a tebe to klávesnica nepodporuje? Ak to pôvodná klávesnica nepodporuje, tak vyskúšaj alternatívu z Google Play, napr. TouchPal.


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Naše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+