MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. V tejto časti nového seriálu máme pre vás pripravené 4 jednoduché rady a tipy.

Používateľ seko0408 sa pýta:

Ahojte, mam telefón htc one s a asi 3x do dňa sa zvykne samovoľne reštartovať a to aj viac x za sebou. Reštartuje sa za sebou niekedy aj 6x ! Skúšal som továrenské nastavenia nepomohlo. Neviete čo môže byt chyba? Ak sa to nedá opraviť tak budem musieť uvažovať nad novým telefónom do cca 250 EUR. One S ma štve aj tým, že už na ňom nemôžem aktualizovať žiadnu aplikáciu nie to ešte nejakú novu nainštalovať. Pamäť aplikácií je preplnená. Pritom na ňom nemám skoro nič, okrem Messengera, FB, a nejaké základné blbostí ako Chrome a pod. Takže aj preto už pokukujem po niečom inom.Dík za rady”

Odpoveď:

Je to už štvorročné zariadenie a tie novšie aplikácie môžu robiť problémy. Môžeš si ho aj trošku upraviť a dať mu novší facelift pomocou alternatívnej ROM, ale možnosť kúpy novšieho zariadenia určite odporúčame.


Používateľ djnyx sa pýta:

Zdravím kamaráti, chcem sa opýtať či už niekomu z Vás bola doručená aktualizácia na najnovšiu verziu Androidu (Samsung Galaxy A5). Mám mobil kupovaný z oficiálnej Slovenskej distribúcie ale stále ešte čakám. Ďakujem za odpovede.

Odpoveď:

Staršia A5 už ju má – Samsung Galaxy A5 (2014) dostáva  MarshmallowNovšia A5 (2016) zatiaľ nie. Pozerali sme aj okolité štáty CZ, PL, HU a DE, ktoré podľa www.sammobile.com tiež ešte nemajú k dispozícii aktualizáciu na Marshmallow.


Používateľ migellsk sa pýta:

Dobrý deň,mám P9 LITE , mám problém so zvonením aj keď si nastavím hlasitosť vyzváňania na najtichšie stále zvoní vzostupne po pár sekundách sú to riadne pecky. Keď to zvoní naplno je to fakt moc a neviem kde by som to nastavil. Nerozumiem tomu vôbec pretože keď to nastavujem a skúšam hlasitosť tak je to OK no akonáhle mi niekto zavolá opäť je vzostupné zvonenie. Prosím radu. Ďakujem.

Odpoveď:

Prejdi do Nastavenia > Zvuk > Zvonenie a tam skontroluj, či nemáš zapnuté zosilnenie vyzváňacieho tónu. Ak áno, tak ho vypni. 


Používateľ laco785 sa pýta:

Dobrý deň,viete mi poradiť ako mám spojazdniť kapacitné tlačítka pretože ľavé a stredné sa po dotyku len rozsvietia ale nefungujú .Ide len pravé späť a ešte mi nereaguje uzamknutie obrazovky vôbec aj po factory resete aj keď zmením uzamknutie s potiahnutia na heslo.

Odpoveď:

Ak je možnosť reklamácie tak určite pošli mobil na reklamáciu. Kapacitné tlačidlá by sa mohli v krajnom prípade dať nahradiť aplikáciou Pie Control


Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Naše otázky odpovedal správca nášho Android fóra – Stano36

7.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+