MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou staffynko, ktorý má špecifický problém s tlačidlom vypínania na svojom smartfóne Samsung Galaxy S5.

Používateľ staffynko sa pýta:

Zdravím mám taký problém s power buttonom, niekedy ide niekedy nie. Keď do neho fúknem alebo poklepem po ňom ide aj hodinku stále a potom mu znovu začne hrabať. Neviete mi prosím poradiť čo s tým môže byť ? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď od Stano36:

Keď dáš dole zadný kryt a stlačíš mikro spínač nechtom funguje to lepšie? Ak to funguje, tak skús iba vložiť papierik pod tlačítko aby vyvinulo väčší tlak na mikro spínač. Pozeral som slovenské servisné strediská a výmenu flex kábla z mikro spínačom neponúkajú. Našiel som náhradný diel za $2 a podľa mňa by si to aj sám vedel opraviť .

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ako píše Stano, problémom môžu byť dve veci – buď samotné tlačidlo, ktoré sa používaním opotrebovalo a nedolieha dostatočne na spínač vypínania, no problémom môže byť aj samotný spínač. Ak nebude fungovať rada s “vloženým” papierikom, tak treba zariadenie rozhodne dať do servisu, aby ti vymenili daný spínač, prípadne celú matičnú dosku, na ktorej môže byť tlačidlo integrované.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme so zablokovaným smartfónom LG K10 #19

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1
Rastislav Salamon

ja som mal rovnaky problem s HTCckom, este lepsim riesenim je nalepenie priesvitnej lepiacej pasky, je to funkcne a navyse aj nenapadne a drzi to na mieste aj pri odobrati krytu

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+