MojAndroid
Ondrej Ličko 20.11.2016

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou staffynko, ktorý má špecifický problém s tlačidlom vypínania na svojom smartfóne Samsung Galaxy S5.

Používateľ staffynko sa pýta:

Zdravím mám taký problém s power buttonom, niekedy ide niekedy nie. Keď do neho fúknem alebo poklepem po ňom ide aj hodinku stále a potom mu znovu začne hrabať. Neviete mi prosím poradiť čo s tým môže byť ? Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď od Stano36:

Keď dáš dole zadný kryt a stlačíš mikro spínač nechtom funguje to lepšie? Ak to funguje, tak skús iba vložiť papierik pod tlačítko aby vyvinulo väčší tlak na mikro spínač. Pozeral som slovenské servisné strediská a výmenu flex kábla z mikro spínačom neponúkajú. Našiel som náhradný diel za $2 a podľa mňa by si to aj sám vedel opraviť .

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ako píše Stano, problémom môžu byť dve veci – buď samotné tlačidlo, ktoré sa používaním opotrebovalo a nedolieha dostatočne na spínač vypínania, no problémom môže byť aj samotný spínač. Ak nebude fungovať rada s „vloženým“ papierikom, tak treba zariadenie rozhodne dať do servisu, aby ti vymenili daný spínač, prípadne celú matičnú dosku, na ktorej môže byť tlačidlo integrované.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme so zablokovaným smartfónom LG K10 #19

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

20.11.2016
  • Rastislav Salamon

    ja som mal rovnaky problem s HTCckom, este lepsim riesenim je nalepenie priesvitnej lepiacej pasky, je to funkcne a navyse aj nenapadne a drzi to na mieste aj pri odobrati krytu

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+