MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou old tibi, ktorý má problém z nedostatkom miesta.

Používateľ old tibi sa pýta:

Kedže som len bežný používateľ mobilu ,tak sa nesmejte ak budem polopatisticky písať. Mam Sony Xperia M4 Aqua a android 6.0.1 a 8GB miesta. Sd kartu 32GB. Aktualizácie mi nejdú pretože android zaberá 4,03 GB miesta ,aplikácie 3,55 GB. Takže uznáte že cca 330 MB je nič ak chcem niečo robiť. Nainštalovaný FB, Mesenger, Viber, Whatsapp,a nejakú jednu hru. Čo sa dalo mám na SD karte. Ako by sa dalo laikovi po lopate vysvetliť a dať návod na nainštalovanie nižšej verzie Androidu ktorá zaberá menej miesta a či je to technicky možné ? Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Sony Xperia M4 Aqua recenzia-6

Odpoveď od MaxCore:

Odinštaluj Facebook a používaj alternatívu: 1. Swipe z Google Play alebo Facebook v prehliadači. Zložitejšia možnosť je vytvorenie partície na SD karte. Ale odinštalovaním Facebooku dostaneš množstvo voľného miesta v internej pamäti. Android bežne si vezme toľko pamäte. Ďalej namiesto Messenger môžeš používať Messenger Lite. Je aj viac možností ako uvoľniť ukladací priestor.

Odpoveď od Stano36:

Nedá sa stým nič spraviť , 8GB zariadenie má dostupnú voľnú pamäť približne tých 4GB či na Androide 6 alebo 5. Vieš sa iba uskromniť a použiť riešenie ako ti písal MaxCore . Šetriť miesto ako sa len dá, je to údel zariadení z tak malou internou pamäťou.

Odpovedá Ondrej z MôjAndroid.sk:

Ahoj Tibor. Je pravda všetko, čo napísali páni vyššie. Ja ti môžem odporučiť používanie Chrome-u namiesto vybraných aplikácií, prípadne alternatívnu ROM, ktorá by čiastočne mohla vyriešiť tvoj problém s pamäťou. Úplne najideálnejšie je ale použitie pamäťovej karty ako rozšírenia vnútornej pamäte. Takto som to urobil ja na Samsungu Galaxy S7 Edge, no niektoré zariadenia ponúkajú možnosť zmeny microSD karty na vnútorné úložisko priamo v nastaveniach. Ak ale pristúpiš na tento krok, tak vedz, že prídeš o všetky dáta na pamäťovej karte. Predtým si ich preto zálohuj v PC.

Náš tip
AndroidForum.sk: Pomoc s výberom správneho smartfónu #28

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

29.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+