MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou metiu88, ktorý má problém s nabíjaním.

Používateľ metiu88 sa pýta:

Čawte viete poradiť? Na mojom fóne je pre mňa záhada keď mám fón zapnutý a dám na nabíjačku tak ukazuje že nabíja ale v skutočnosti nenabíja a keď fón vypnem vtedy nabíja. Please poraďte čo urobiť.

Odpoveď od Stano36:

Tvoj problém môže byť v nabíjačke , pri zapnutom zariadení nestíha nabíjať. Mobil má väčší odber ako prijímať. Skús vymeniť nabíjačku a kábel. Ďalšou možnosťou môže byť chybná batéria alebo nabíjací konektor. Najlepšie by zistili chybu diagnostika v servise. Oprava nabíjacieho konektora – cena 35€. Výmena batérie – cena 29€.

Odpoveď od mahon:

Pravděpodobně je problém v USB flexu. Vyčisti ho třeba zubním kartáčkem nebo tlakem vzduchu. I drobné znečištění může toto způsobit. Já jsem tento flex už měnil 2x. Nic náročného na výměnu a z Ebay to vyjde na zhruba 80,- což jsou asi 3 eura. Možná i ten USB kabel, vyzkoušej jiný nebo připoj k PC jestli bude nabíjet aby si vyloučil chybu nabíječky.

Odpovedá Ondrej z redakcie MôjAndroid.sk:

Problém môže byť v nabíjačke s nízkym výkonom, ktorá nestíha nabíjať zariadenie popri tom, ako je zapnuté. Vyskúšaj nabíjať zariadenie s originálnou nabíjačkou. Ak to nepomôže, vyskúšaj vyčistenie nabíjacieho konektora, ako ti radí Mahon. Ak nepomôže ani to, tak daj zariadenie do servisu, zrejme bude chyba v batérii alebo v samotnom vedení energie od konektora k batérii.

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém s nedostatkom miesta #29

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

5.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+