MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou Romants94, ktorý má problém s Bluetooth pripojením vo svojom smartfóne.

Používateľ Romants94 sa pýta:

Ahojte, prosím vás mohli by ste mi pomôcť? Mám taký problém že mi nefunguje bluetooth neviem presne odkedy pretože ho často nepoužívam prišiel som na to ešte predtým ako som chcel spraviť aktualizáciu na android 6.0.1 vtedy som mal verziu 5.1.1. Keď som kúpil telefón tak bluetooth fungoval a aj asi tak 2,5 mesiaca dozadu išiel OK a ako som sa na nete dočítal tak takýto problém malo viacej ľudí po nejakej malej opravnej aktualizácií, ktorých som aj ja obdržal veľa a možno niektorá z nich mohla spôsobiť znefunkčnenie …

Skúšal som už tieto veci ako:

  1. V menu – nastavenia – bluetooth vymazal som jeho vyrovnávaciu pamäť a reštartoval telefón no nepomohlo ….
  2. Factory reset no ten tiež nepomohol ….
  3. Ďalej recovery móde a tam som dal vymazať celú cache pamäť a zasa spustiť telefón ale znova nič …

Cca som postupoval podľa tohto fóra http://www.asus.com/zentalk/ph/thread-104309-1-1.html. Niekomu nie na každého pasovalo niečo iné a niekomu ako mne nepomohla ani jedna vec …. ak by sa našla nejaká rada budem vďačný.

Ďakujem

Odpoveď od Stano36:

Verzia 4.21.40.184 by mala opraviť problém s Bluetooth. Aká je tvoja aktuálna verzia? Ak to táto aktualizácia neopravila tak máš možnosť počkať ďalšiu opravnú aktualizáciu , spraviť downgrade na predošlú verziu kde ti to fungovalo alebo navštíviť servis.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ak si zaznamenal nefunkčnosť Bluetoothu po aktualizácii systému, tak existujú 3 možnosti – urobiť downgrade, teda “poníženie” systému na predošlú verziu, kde Bluetooth fungoval; počkať na opravnú aktualizáciu, ktorú zvyčajne výrobca dodá do niekoľkých týždňov od vydania veľkej aktualizácie; prípadne odomknúť bootloader a použiť alternatívnu ROM. My by sme na tvojom mieste ešte počkali, či výrobca Bluetooth neopraví v najbližšej aktualizácii.

Náš tip
AndroidForum.sk: Problém s mikrofónom #25

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

8.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+