MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Dnes sme sa rozhodli priniesť vám hneď niekoľko najviac diskutovaných príspevkov za posledný týždeň!

Renoku píše …

“Čauko, potreboval by som poradiť s mobilom, avšak neviem sa rozhodnúť. Xiaomi mám overené, tie mobily sú super, avšak Honor som nikdy nemal a počul som naň rôzne ohlasy. Čo sa týka výkonu tak Honor je na tom najlepšie i keď neviem či je na ňom porovnateľný fotoaparát a či sa vôbec oplatí si naň priplatiť. Na Mi A2 sa mi veľmi páči čistý Android i keď neviem či bude plynulejší ako MIUI. Moje požiadavky sú plynulosť a spoľahlivosť systému, rýchlosť, skvelý fotoaparát, výdrž batérie a displej s pomerom 18:9. Môj strop je okolo tých 300€. Nechcem nejako utrácať za mobil, pretože si myslím, že doba mobilov sa posunula o toľko ďalej, že aj mobily za 200-300€ nezačnú po roku sekať, mrznúť a neviem čo. Aktuálne vlastním iPhone 6S, ktorý čoskoro predám, takže preto už zháňam nový mobil predčasne. Jednoducho mi Android vyhovuje viac, i keď IOS je tiež fajn systém, mám o to väčšiu skúsenosť, ale Android mi viac lichotí. Vopred vďaka za rady.”

Ak dokážete nášmu čitateľovi pomôcť, neváhajte a napíšte svoj pohľad do príslušného vlákna AndroidForum.sk.

Xiaomi Mi A2 vs Honor Play vs Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dnešný článok prinesie porovnanie trojice zariadení, medzi ktorými náš čitateľ aktuálne uvažuje. Ide o trojicu zariadení Xiaomi Mi A2, Honor Play Xiaomi Redmi Note 5 (Pro). Ide o trojicu zariadení, ktoré ponúknu dobrý pomer cena/výkon, ich cena sa pohybuje na Slovensku do 329 EUR a okrem toho, každý z nich ponúka nejakú inú pozitívnu stránku.

Smartfón Xiaomi Mi A2.

Model Mi A2 je pomerne nový, a medzi jeho hlavné prednosti patrí systém Android One a pravidelné softvérové aktualizácie. Nevýhodou môže byť chýbajúci slot na microSD karty alebo chýbajúci 3,5 mm audio konektor. Túto chýbajúcu dvojicu nedostatkov obsahujú zariadenia Redmi Note 5 (Pro) a tiež Honor Play. Honor ponúkne mohutnú grafickú nadstavbu EMUI. Xiaomi na druhej strane ponúkne takisto svojskú nadstavbu MIUI. Trojica zariadení obsahuje hliníkovú konštrukciu, Honor obsahuje aj ikonický výrez v hornej časti displeja.

Smartfón Honor Play.

Vzhľadom na to, že ide o cenovo dostupnejšie zariadenia, obsahujú pomerne úsporný hardvér, pričom Redmi Note 5 (Pro) vynikne 4000 mAh batériou. Celá trojica zariadení podporuje rýchle nabíjanie. Smartfóny Mi A2, a tiež Honor Play ponúknu USB-C konektor, model Redmi Note 5 (Pro) následne starší microUSB konektor.

Smartfón Xiaomi Redmi Note 5.

Ktorý z trojice teda vybrať?

V prípade, že je prioritou čo možno najnižšia cena zariadenia a zároveň nadštandardne vysoká kapacita akumulátora, správnou voľbou bude smartfón Xiaomi Redmi Note 5. Ten za cenu už od 209 EUR ponúkne až 4000 mAh batériu. Ak je naopak prioritou o čosi vyšší výkon na hranie mobilných hier, a tiež trendový dizajn s výrezom v displeji, vhodnou voľbou bude smartfón Honor Play za sumu od 328 EUR. Tento smartfón navyše oproti dvojici Xiaomi telefónov ponúkne aj funkcionalitu NFC.

Tromfom v prípade tretieho zariadenia, Xiaomi Mi A2, sú čerstvé softvérové aktualizácie, keďže zariadenie je súčasťou programu Android One. Pokiaľ je teda prioritou stále najnovší systém Android, tento model je za cenu od 299 EUR jasnou voľbou. Na druhej strane neobsahuje NFC, ani 3,5 mm audio konektor, a ani rozšírenie o microSD kartu. Ktorý smartfón by ste si vybrali vy? Hlasujte v ankete, prípadne napíšte váš názor do komentárov pod článkom.

Ktorý smartfón by ste pre nášho čitateľa vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
AndroidForum.sk: Prinášame najviac diskutované príspevky! #82
Náš tip
AndroidForum.sk: Prinášame najviac diskutované príspevky! #81
26.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+