MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou palobb1, ktorý má špecifický problém s fotoaparátom v smartfóne Huawei P8 Lite.

Používateľ palobb1 sa pýta:

Čaute, blbne mi foťák. Keď odfotím fotku, všetko sa tvári normálne ako keby ju uložilo, ale fotku mi neuloží. Keď ju chcem otvoriť tak fotka tam buď nie je, alebo je buď polovica fotky sivá alebo cela fotka je sivá. Potom telefón reštartujem a všetko funguje normálne. Neviete niekto čím to môže byť? Dík za radu.

Odpoveď od Stano36:

Skús zmeniť úložisko fotiek na internú pamäť. Ak fotky budú v poriadku skús inú SD kartu , možno bude problém v nej.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Problémom môže byť buď pamäťová karta, alebo chyba samotnej aplikácie fotoaparát. Skús zmeniť úložisko na vnútornú pamäť, prípadne vymeň pamäťovú kartu a sleduj, či problém naďalej pretrváva. Ak áno, skús na fotenie použiť inú aplikáciu, napr. Camera MX. Ak nepomôže ano to, tak musíš vyskúšať už iba obnovenie výrobných nastavení. Predtým si ale všetky dáta a aplikácie zálohuj, pretože zariadenie sa kompletne vymaže.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme s reštartmi pri Samsungu Galaxy Note 4 #17

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

6.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+