MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľovi s prezývkou liam, ktorý si chce nainštalovať nový Android na svoj smartfón HTC One M7.

Používateľ liam sa pýta:

Dobrý deň, poprosil by som o radu. Máte niekto overený funkčný návod pre laika ako dostať na HTC One M7 Android 6-7 ? Buď Cyanogen resp. Lineage. Vopred ďakujem!

Odpoveď od Stano36:

Odomkni si najprv bootloader ([Návod] Odomknutie bootloadera HTC zariadení). Stiahni si recovery a vlož do priečinka z fastboot ovládačmi (Android) ktorý si používal pri odomykaní bootloadera.

fastboot flash recovery twrp-3.0.0-2-m7.img

  • Po nainštalovaní TWRP recovery budeš vedieť nainštalovať LOS a budeš mať novšiu verziu Androidu.

Stiahni si ROM (https://download.lineageos.org/m7), Gapps (http://opengapps.org/?api=7.1&variant=nano&arch=arm). Stiahnuté súbory umiestni do internej pamäte zariadenia a následne zapni mobil do recovery. Recovery si nastav do Slovenčiny a ďalej:

  • Sprav si Zálohu
  • Vymazať – Rozšírené – označ Cache , Dalvik , Data a potiahnutím vymažeš
  • Inštalovať – zvoľ rom.zip z adresára
  • Pridať zip – pridaj Gapps.zip
  • Potiahnutím nainštaluješ
  • Reštartovať
Náš tip
AndroidForum.sk: Problém s čínskym tabletom a alternatívnou ROM #43

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

14.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+