MojAndroid

Androidforum.sk sme pod krídla nášho portálu pribrali v mesiaci december (2013) a ponúkli sme tak našim čitateľom ďalší priestor, kde budú môcť diskutovať a získavať informácie o Androide od komunity zo Slovenska. Fórum sa v blízkej budúcnosti pripravujeme poriadne vylepšiť, dovtedy však chceme, aby sa ku existujúcej komunite pridalo čo najviac nových používateľov. Ak patríte k tým menej skúseným a neviete ako na to, v tomto článku vám to vysvetlíme. Dozviete sa ako sa registrovať, prihlásiť, posielať rýchle správy, či prispievať vo fóre.

Náš tip
Téma týždňa: MojAndroid.sk sa rozrastá o web AndroidForum.sk

REGISTRÁCIA

Registrovanie na AndroidForum.sk je otázkou niekoľkých minút. Stačí ak po kliknutí na tlačidlo “Registrovať” odsúhlasite všeobecné podmienky a vyplníte niekoľko základných údajov, ako používateľské meno, e-mail a heslo.

androidforum_-_fórum_o_otvorenej_mobilnej_platforme_Android

Aby sme overili, že nie ste len spambotom, budete musieť ešte odpovedať na jednoduchú otázku. Následne stlačením tlačidla “Odoslať”, vám na vami uvedenú e-mailovú adresu príde potvrdzovacia správa. Kliknutím na odkaz v nej potvrdíte registráciu a vy sa budete môcť prihlásiť so svojim menom a heslom. TIP: Ak by vám potvrdzovací e-mail náhodou neprišiel, skúste skontrolovať spamový priečinok vo vašom e-mailovom klientovi. 

Registrovať_•_Ovládací_panel_užívateľa_2
Vyplnením údajov vo formulári sa budete môcť po odoslaní a potvrdení prihlásiť na fóre.
Informácia_•_Ovládací_panel_užívateľa
Po odoslaní formulára s používateľskými údajmi ste o tom informovaní aj prostredníctvom oznámenia na stránke.
Airmail
A takto vyzerá potvrdzovací e-mail, ktorý aktivuje vaše konto, pomocou ktorého sa následne budete môcť už prihlásiť.

PRIHLÁSENIE

Už ste sa úspešne registrovali, teraz už ostáva len prihlásiť sa pomocou vášho prihlasovacieho mena a hesla, ktoré ste zadali do registračného formulára. Tlačidlo pre prihlásenie nájdete hneď vedľa toho pre registráciu. Pred samotným prihlásením máte niekoľko možností nastavenia. Zvoliť si môžete, či sa bude zobrazovať váš online stav ostatným, alebo či vás bude internetový prehliadač automaticky prihlasovať pri navštívení stránky.

Prihlásenie_•_Ovládací_panel_užívateľa
Prihlásenie na AndroidForum.sk

NASTAVENIE PROFILU

V užívateľskom paneli je možné pomerne podrobne nastaviť aj váš profil. Môžete vyplniť niekoľko kontaktných informácií, kde vás budú môcť ostatní používatelia fóra zastihnúť, ale napríklad aj vaše záujmy, zamestnanie, bydlisko, či dátum narodenia. Ak chcete dať na fóre o sebe vedieť čo najviac, môžete si vytvoriť aj podpis a pridať obrázok, ktoré sa budú zobrazovať pod každým vašim príspevkom. Použiť je možné aj tagy pre pridanie URL adresy, youtube videa alebo obrázkov z iných stránok.

Upraviť_profil_•_Ovládací_panel_užívateľa
Upravenie profilu používateľa je jednoduché
Upraviť_podpis_•_Ovládací_panel_užívateľa
Nastaviť je možné aj svoj vlastný podpis s obrázkami, videom alebo len čistým textom a emotikonmi.

SÚKROMNÉ SPRÁVY

Pre rýchlu komunikáciu s členmi fóra môžete využiť aj systém tzv. Súkromných správ. Ich odosielanie sa podobne ako úprava profilu realizuje v Ovládacom paneli užívateľa. Správy ponúkajú podobnú funkcionalitu ako podpisy. Okrem textu môžete teda pridať aj odkazy, videá alebo obrázky. Používateľov môžete vyberať zo zoznamu, vyhľadať ich, alebo ich pseudonym zadať priamo do poľa s názvom “Komu:”. Rýchle súkromné správy sa dajú posielať aj po kliknutí na meno používateľa v príspevkoch na fóre. Na doručené správy ste upozornení priamo v hornej lište, hneď vedľa tlačidla pre vstup do Užívateľského panelu, alebo priamo v ňom v karte súkromných správ.

Písať_správu_•_Ovládací_panel_užívateľa
Webové zobrazenie stránky pre písanie súkromných správ
Zobraziť_profil_-_SoulCaliburSK
Odosielanie správ priamo z príspevkov po kliknutí na meno používateľa

 

PRIATELIA a NEPRIATELIA na FÓRE

Priatelia Vám umožnia rýchly prístup k členom, s ktorými často komunikujete. Ak to štýl umožňuje, akýkoľvek príspevok odoslaný priateľom môže byť zvýraznený. Naopak nepriatelia sú užívatelia, ktorí budú štandardne ignorovaní. Príspevky od nich nebudú plne zobrazené a súkromné správy od nich nebudú povolené.

Organizovať_nepriateľov_•_Ovládací_panel_užívateľa

ZALOŽENIE NOVEJ TÉMY

Novú tému môžete založiť v zozname tém v kategórii fóra, ktorú si vyberiete. Stlačením tlačidla “NOVÁ TÉMA” môžete pridať príspevok vo forme textu doplneného napríklad o obrázky, emotikony alebo Youtube video.

Zobraziť_fórum_-_HTC
Založenie novej témy

AKO ODPOVEDAŤ

Odpovedať na založenú tému nie je vôbec zložité. Stačí stlačiť tlačidlo “ODPOVEDAŤ” a napísať svoju odpoveď. Využiť môžete aj odpoveď s citáciou, ktorú vložíte po stlačení tlačidla “CITOVAŤ”.

Zobrazenie_témy_-_hlasove_ovladanie_pisania_mailov__sms_v_HTC_EVO_3DX515M
Odpovedanie a citovanie v témach

FILTROVANIE TÉM

Ako poslednú funkciu si predstavíme základné filtrovanie tém. Zobraziť tak môžete teda len tie témy, ktoré ste ešte neprečítali, sú bez odpovedí, patria medzi najnovšie alebo sa v nich aktívne komunikuje. Témy môžete samozrejme aj vyhľadávať. Použiť môžete na to vyhľadávacie pole v pravej hornej časti obrazovky. Vyhľadávať môžete aj v samostatných fórach.

androidforum_-_fórum_o_otvorenej_mobilnej_platforme_Android_2
Rozdelenie tém podľa viacerých kritérií
Vyhľadávanie tém a príspevkov na Androidforum.sk
Vyhľadávanie tém a príspevkov na Androidforum.sk
Vyhľadávanie je možné aj len v určitom fóre
Vyhľadávanie je možné aj len v určitom fóre

 

Tešíme sa na vaše otázky a diskusiu na AndroidForum.sk.

13.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+