MojAndroid

Niečo sa deje, pretože používatelia Androidu, ktorí používajú Správy Google, dostávajú od používateľov iPhonov GIFy, ktoré sa premieňajú na skreslené statické obrázky s bodkami a chýbajúcimi pixelmi. Keďže sa posielajú z iPhonu na Android, sú odosielané prostredníctvom SMS alebo MMS, pretože iOS nepodporuje platformu RCS (Rich Communication Services), ktorú používajú Google Správy. Tú má Apple pridať neskôr v tomto roku, informuje PhoneArena.

Používatelia Androidu sa sťažujú na tento problém so skreslenými GIFmi, ktoré boli spozorované na zariadeniach Pixel a Galaxy, a to na Reddite. Jeden majiteľ Pixel 7 Pro vypol nastavenie “Posielať fotky rýchlejšie” v Správach, a problém zmizol. Iný používateľ Androidu uviedol, že to nemôže byť legitímne riešenie, pretože GIFy, ktoré dostal od používateľa iPhonu, boli skreslené, aj keď už mal nastavenie “Posielať fotky rýchlejšie” vypnuté.

Ďalším možným riešením, ktoré navrhuje podpora Google, je obnovenie továrenských nastavení, čo sú dve najstrašnejšie slová, ktoré môžete povedať majiteľovi smartfónu, aspoň tomu, kto si nezálohuje svoje dáta. Ak chcete vyskúšať druhý návrh, ktorý zahŕňa vypnutie “Posielať fotky rýchlejšie”, otvorte aplikáciu Google Správy a klepnite na profilovú ikonu v pravom hornom rohu. V nasledujúcom menu klepnite na nastavenia správ a vypnite možnosť.

Veľká aktualizácia môže situáciu napraviť

Majte na pamäti, že sa to nedeje pri každom GIFe poslanom používateľom iPhonu na Android. GIFy, ktoré poslali z iPhone 15 Pro Max na Pixel 8 a Galaxy S24 Ultra, boli prijaté v perfektnom stave. Niektorí používatelia Redditu dokonca považovali skreslené obrázky za lepšie, pričom by niektorí dokonca preferovali aj takéto verzie.

Takto vyzerajú pokazené GIFy
Takto vyzerajú pokazené GIFy | Zdroj: REddit

Ako sme už spomínali, podpora RCS pre iOS príde neskôr v tomto roku, pravdepodobne s vydaním iOS 18. To znamená, že keď bude budúci mesiac na WWDC vydaná prvá beta verzia iOS 18, mohla by zahŕňať podporu pre túto platformu. Najviac sa s týmto problémom pokazených GIF-ov stretávajú majitelia zariadení Pixel. Stretli ste sa s tým už aj vy?

Náš tip
Súboj aplikácií: Ktorá najlepšie odstráni objekty z fotografií?
28.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+