MojAndroid

Možno si poviete, že zadávať heslo či kresliť vzor pri každom odblokovaní mobilného zariadenia nie je pohodlné. Nemôžeme s vami nesúhlasiť, no je otázne, či takéto nepohodlie nevyváži fakt, že takto uzamknuté zariadenie je oveľa lepšie zabezpečené, ako klasické zariadenie bez akéhokoľvek hesla či iného bezpečnostného prvku. Najnovšie štúdie ale ukazujú, že až tretina všetkých Android zariadení nemá nastavený žiaden ochranný prvok na zamknutej obrazovke.

To je veľký nepomer oproti zariadeniam so systémom iOS, kde bez bezpečnostného prvku nájdeme iba jedno zariadenie z dvadsiatich. Ťažko povedať, čo spôsobuje tento nepomer. Je ale veľmi pravdepodobné, že jedným z hlavných rozdielov je fakt, že zariadenia iPhone ponúkajú spoľahlivú čítačku odtlačkov prstov už v tretej generácii smartfónov, zatiaľ, čo zariadenia s Androidom sa ešte do tejto fázy iba dostávajú, resp. v nej sú iba niekoľko mesiacov. Zabezpečenie zariadenia odtlačkom prsta je oveľa pohodlnejšie ako inou metódou a mnohých užívateľov presvedčilo, aby si takýto bezpečnostný prvok aktivovali.

Samozrejme, je iba na používateľoch, či si chcú chrániť svoje citlivé dáta, alebo to nepovažujú za dôležité. Ak máte telefón neustále pri sebe a nikdy ho nedávate do rúk žiadnej nepovolanej osobe, možno sa bez bezpečnostného ochranného prvku zaobídete. V opačnom prípade je ale skutočne vhodné nejaký takýto prvok začať používať. Nikdy neviete, kedy sa vaše zariadenie môže skutočne dostať do cudzích rúk a v prípade odcudzenia neskúsenou osobou môžete takto jednoducho ušetriť drahocenné minúty, počas ktorých si môžete vaše zariadenie vyhľadať pomocu nejakého nástroja na lokalizáciu. A čo vy? Používate na svojom smartfóne nejaký ochranný provk na zamknutej obrazovke? Hlastuje v našej ankete a dajte nám v diskusii vedieť svoj názor k tejto téme.

Používate na svojom smartfóne bezpečnostný prvok na zamknutej obrazovke?

Loading ... Loading ...

Zdroj: Duo Analytics via pocketnow

21.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+