MojAndroid

O Androide 5.0 Key Lime Pie sa okrem toho, že bude pravdepodobne predstavený počas developerskej konferencie Google I/O, veľa nevie. Aby sme sa dozvedeli aké novinky a funkcie si pre nás spoločnosť Google pripravila, budeme musieť počkať, no jednou z možných funkcií bude využitie údajov o počasí počas fotografovania. Aktuálne informácie o počasí by sa mali podľa nedávno podaného patentu využívať na nastavenie hodnoty okolitého osvetlenia pre spracovanie vyhotovenej fotografie. Snímky z budúcich Android zariadení tak budú automaticky prispôsobené vonkajším podmienkam, aby používatelia získali kvalitnejší výstupný obraz.

Android fotografovanie pocasie

Na základe údajov o vašej polohe bude Android smartfón schopný zistiť zo vzdialených serverov informácie o počasí pre danú oblasť. Na základe týchto údajov stanoví operačný systém hodnotu okolitého osvetlenia a zachytený obraz spracuje pomocou najmenej jedného nastavenia, ktoré vyplýva z tejto hodnoty. Abstrakt z patentového úradu je nasledovný: “Je tu uvedená metóda pre zachytenie obrazu pomocou snímancieho zariadenia vybaveného procesorom. Metóda zahŕňa príjem elektromagnetického signálu vysielaného zo vzdialenej stanice, určenie umiestnenia snímacieho zariadenia na základe prijatého elektromagnetického signálu, vytvorenie komunikácie cez sieť medzi zariadením na snímanie obrazu a vzdialeným serverom, zaslanie žiadosti na vzdialený server pre informácie o počasí týkajúce sa zisteného miesta; prijatie informácie o počasí, určenie svetelnej hodnoty na základe informácií o počasí, fotografovanie pomocou snímacieho zariadenia a spracovanie zachyteného obrazu pomocou určených svetelných hodnôt.”

Z popisu vyplýva, že využitie takejto funkcie bude závislé na pripojení k mobilnej dátovej sieti, no technológiu GPS nebudete pravdepodobne musieť mať spustenú, pretože poloha vášho zariadenia sa zhruba dá zistiť aj na základe lokalizácie pomocou základňových staníc mobilnej siete.. Je však otázne, ako presné bude rozhodovanie svetelných podmienok a či bude takáto služba dostupná aj na území našej krajiny.

Zdroj: androidauthority, uspto.gov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+