MojAndroid

Všetci to poznáme. Na sviatok ako darček alebo len tak po dlhom šetrení konečne dostaneme do rúk váš vysnívaný Android. Čo ďalej? V nasledujúcich článkoch pre začiatočníkov sa budeme venovať tomu, ako si nastaviť svoj Android tak, aby ste jeho funkcie využili naplno. V prvej časti sa pozrieme na to, ako postupovať pri prvom spustení smartfónu s Androidom. Poďme nato.

Po zapnutí telefónu a naštartovaní Androidu sa pri prvom spustení zobrazí úvodná obrazovka s Androidom, ktorý nás pre pokračovanie v nastaveniach vyzýva k jeho stlačeniu. Skôr než ale pristúpime k tomuto kroku, je potrebné nastaviť jazyk, v ktorom bude Android s vami komunikovať – stlačením tlačidla pre zmenu jazyka “Change language”. Až teraz pristúpime k ďalšiemu kroku a stlačíme postavičku Androidu.

Teraz nasleduje dôležitá časť nastavenia Gmail konta. Vďaka nemu budete schopný príjimať e-maily zo svojho účtu, synchronizovať kontakty a budete mať prístup k aplikáciam na Android Markete. Predpokladám, že máte vytvorené vlastné konto na Gmaily. Teraz stačí, ak sa prihlásite pomocou svojho mena a hesla kliknutím na “Sign in” (prihlásiť sa).

Nemáte ešte vlastný Gmail účet?

Ak patríte do skupinu ľudí, ktorí ešte nemajú vytvorený vlastný Gmail účet, tak nezúfajte – jeho vytvorenie je jednoduché. Stačí kliknúť na tlačidlo “Create” (vytvor) a zadať svoje meno, priezvisko a používateľské meno. Pri ďalšom kroku sa skontroluje dostupnosť vami zadaného prihlasovacieho mena a ak je voľné môžete zadať vaše heslo, ktoré použijete pri prihlasovaní.

Po tomto nastavení sa Android spýta na záložný email a bezpečnostnú otázku, ktorá vám pomôže dostať sa do svojho účtu aj v prípade že ste zabudli heslo. Pokračovaním ďalej sa objavia zmluvné podmienky Google (čítať ich nemusíte), s ktorými samozrejme budeme musieť súhlasiť. Ak všetko prebehlo ako má tak ste práve vytvorili svoj prvý Google účet.

Po úspešnom prihlásení sa Android dotazuje na povolenie prístupu pre Google k informáciam o vašej polohe, vďaka ktorej sa dozviete svoju približnú polohu aj bez použitia GPS.

Ďalším krokom je povolenie synchronizácie vašich dát a nastavení s Gmail kontom. Najlepšie urobíte, ak obidve políčka necháte zaškrtnuté. Ak si však neprajete aby sa obnovili vaše minulé nastavenia, odškrtnite prvé políčko “Restore from my Google Account to this device”.

Po tomto nastavení vám už len ostáva nastaviť dátum, čas. Ak si prajete aby čas, ktorý sa zobrazuje bol vo formáte 24h, je potrebné zaškrtnúť prislúchajúce políčko ako to je vidno na obrázku.

Ak ste sa dostali až sem gratulujem, práve ste prešli prvotným nastavením vášho Android telefónu . Ešte pripomíname, že tento postup sa môže pri rôznych telefónoch mierne odlišovať. V ďalších častiach budeme pokračovať podrobnejším zoznámením sa s telefónom.

 

 

 

17.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+