MojAndroid

Android Market je miesto,  kde si môžete vybrať z množstva aplikácií, hier či tapiet pre váš telefón s Androidom.  Ako všade, aj na Markete sa môžete stretnúť s rôznou kvalitou a podporou od výrobcu, no všeobecne platí, že tento obchod s aplikáciami ponúka kvalitné kúsky a dokonca aj od slovenských vývojárov.

Poďme sa teda na Market pozrieť detailnejšie:

1. Ako si nainštalujem aplikáciu?

Aplikácie sa inštalujú veľmi jednoducho. Máte dve možnosti. Buď si vo svojom telefóne otvoríte aplikáciu Market a vyhľadáte danú aplikáciu tam, alebo to isté urobíte na webe. Stačí navšíviť adresu market.android.com a ocitnete sa v obchode. Nájdete tam všetko to, čo vo vašom mobile a aplikácie si nainštalujete kliknutím na Inštalovať, vyberiete zariadenie a ak je váš mobil pripojený na internet, inštalácia sa spustí automaticky bez vášho zásahu.

Pri platených aplikáciach je nutné si najprv vytvoriť účet Google  Chceckout, zadať parametre a typ vašej kreditnej karty, vaše osobné údaje a až potom sa môžete pustiť do nakupovania.

Pred inštaláciou ale určite odporúčam prečítať si recenzie danej aplikácie a jej hodnotenie. Samozrejme, toto nepraktizujem pre aplikáciách odporúčaných samotným Googlom, alebo pri známych značkách, ako Skype, Angry Birds, alebo Dropbox či iných…

2. Platené aplikácie

Niektoré aplikácie na Markete sú platené, no väčšinou pre ich kvalitu, nadštandartné funkcie, alebo len kvôli nezobrazovaniu reklamy. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, kde je platená aplikácia nekvalitná a určite by sa našla oveľa lepšia a hlavne zdarma. Ako som už napísal, pred zakúpením aplikácie určite odporúčam prečítať jej recenzie, ktoré môžu veľmi pomôcť pri výbere.  Mnohé aplikácie majú aj takzvanú “Lite” verziu, ktorá je zdarma a buď obsahuje menej funkcií, alebo sa líši len pridanou reklamou. Samozrejme, po zaplatení cez Google Checkout  vám prde potvrdzujúci email s podrobnosťami platby.

 

3. Vrátenie peňazí do 15 minút

Ak sa rozhodnete nainštalovať platenú aplikáciu a po inštalácii zistíte, že vám nevyhovuje, nezúfajte. Market ponúka možnosť vrátenia peňazí za nákup do 15 minút od jeho uskutočnenia. Samozrejme až po odinštalácii danej aplikácie. Opäť vám príde potvrdzujúci email o zrušení objednávky a vrátení zaplatenej sumy na účet.

 

4. Aktualizujeme

Aktualizácie aplikácií sú veľmi dôležité a mnohí vývojári ich vydávajú celkom často. Prichádzajú s nimi vylepšenia výkonu, stability, nové funkcie, alebo len rôzne drobnosti. Aktualizovať odporúčam vždy a aplikácia Market nám v tom rada pomôže.  Ak sa objaví aktualizácia aplikácie, v oznamovacej oblasti a v roletke sa zobrazí upozornenie na počet nájdených aktualizácií a po kliknutí na upozornenie sa premiestnite rovno do položky “Moje aplikácie” v Markete. Potom stači len potvrdiť a je to. Ak ste ale pohodlní a chcete, aby ste mali najnovšiu verziu stále po ruke, môžete si povoliť automatické aktualizácie aplikácií. Buď všetkých, alebo si ich vyberiete ručne. Odteraz sa už o updaty starať nemusíte.

 

19.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+