MojAndroid

Pokračujeme v seriály pre Android začiatočníkov. Dnes sa pozrieme na fotogalériu a možnosti práve s obrázkami. Postup pre zablokovanie prehliadania fotografií v určitých adresároch je veľmi jednoduchý. Na to, aby natívna galéria v Android telefóne ignorovala vami vybrané adresáre, stačí pred ich názov pridať bodku. Ak máte napríklad adresár s názvom “sukromne” premenujte ho na “.sukromne” a fotografie z tohto adresára budú vylúčené zo synchronizácie galérie (možno bude potrebné pre funkčnosť tohto návodu telefón reštartovať).

Druhou možnosťou je použitie špeciálnej aplikácie, ktorú môžete stiahnuť a nainštalovať priamo z Android Marketu. Super Manager je kolekciou viacerých nástrojov, no nás bude v tomto prípade zaujímať jeden konkrétny, File Explorer.

Super Manager
Gpc
Verzia 2.3.4 (21. 8. 2011)
Veľkosť 3,0 MB
1.5+

Zadarmo

 

Po jeho spustení, kliknutím vyberiete tie adresáre s fotkami alebo obrázkami, ktoré chcete z galérie vynechať -potom už stačí len stlačiť tu správnu ikonu pre ich zablokovanie. Presný postup ako na to, môžete vidieť aj na našom videu:

17.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+