MojAndroid

Niekedy je váš Android telefón najlepší (a jediný) spôsob, ako dostať do počítača na internet. Od verzie Androidu 2.2 je priamo vo vašom smartfóne možnosť, ako si vytvoriť svoj vlastný WiFi hotspot kdekoľvek, kde je dostupný mobilný internet. Ja sám mám s týmto spôsobom surfovania bohaté skúsenosti.  

Otvorte nastavenia kliknutím na tlačidlo MENU, potom vyberte nastavenie, bezdrôtové siete a potom tethering a mobilný hotspot. Stačí zvoliť “Prenosný Wi-Fi hotspot” a máte možnosť vytvorenia hotspotu. V nastaveniach môžete zabezpečiť sieť, čo odporúčame, na WPA2 PSK (vytvorte si svoje heslo k spojeniu) a spojenie je pripravené. Môžete tiež zmeniť názov siete.

 

Telefón môžete tiež použiť aj ako modem prostredníctvom USB kábla a vytvoriť tak spojenie modemu so stabilnejším prenosom. Potrebné sú príslušné ovládače USB. Bonus pripojenia prostredníctvom USB  je, že batéria telefónu sa nabíja, a nie naopak!

Spôsob, ktorý sme opísali vyššie by mal fungovať na zariadeniach Android, ktoré výrobcovia a prevádzkovatelia sietí nijako neobmedzili v používaní.

V zariadení Android, ktoré vlastním, je obdobný spôsob, ako sa pripojiť na internet prostredníctvom hotspotu, obdobný, vyriešený aplikáciou priamo v telefóne dodávanou od výrobcu. Ostatné podrobnosti sú v podstate rovnaké. Na zdieľanie internetu prostredníctvom USB pripojenia a zdieľania internetu je potrebné mať nainštalované ovládače priamo v notebooku alebo počítači.

Je potrebné spomenúť, že pri surfovaní prostredníctvom hotspotu alebo USB modemu je potrebné prihliadať na poplatky za internetové pripojenie vášho operátora.

 

29.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+