MojAndroid

Vývoj trhu to naznačoval už dlhšiu dobu, až teraz sa to ale aj naozaj podarilo. Android zariadenia po prvýkrát v histórii predbehli Windows, ktorý v segmente prehliadania webových stránok dominoval dlhé roky.

S nástupom technológií, ktoré rýchle internetové pripojenie sprístupnili aj na mobiloch, sme sa dočkali postupného odlivu používateľov z desktopov na tablety a smartfóny. Dnes je už 37,93% všetkých webových návštev generovaných práve zo zariadení s operačným systémom Android. V marci používatelia Windowsu generovali  37,91% webovej prevádzky.

Ide o technologický míľnik, kedy končí jedna éra,” píše Aodhan Cullen, CEO spoločnosti StatCounter. “Je to koniec vedúcemu postaveniu Windowsu, ktorý si na trhu s operačnými systémami  udržoval prvú priečku od osemdesiatych rokov minulého storočia.

Zdroj: phonearena

3.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+