MojAndroid

Android Wear má veľmi zaujímavú pozíciu. Bol predstavený ešte v roku 2014 a hoci je dobrým a fungujúcim systémom, ktorý implementovalo do svojho hardvéru viacero renomovaných výrobcov, nevenuje sa mu veľká pozornosť. Zrejme je to spôsobené aj nie najväčším záujmom o inteligentné hodinky. S tým náväzne súvisí fakt, že s odstupom času sa do predstavenia ďalších hodiniek s Android Wear nehrnie veľa značiek. Motorola vyčkáva so svojou treťou generáciou Moto 360 rovnako aj Huawei. V každom prípade, na platforme Android Wear sa po troche stále pracuje. Momentálne sú tu dokonca dohady, že Android Wear sa premenuje jednoducho len na Wear OS. Naznačila to beta verzia aplikácie Služby Google Play. Všimol si to používateľ Redditu, ktorý sa hneď o svojom zistení podelil na tejto mikroblogovej sociálnej sieti.

Odstránenie slovíčka “Android” môže naznačovať, že tento operačný systém určený pre nositeľné zariadenia má byť samostatnou platformou a pôsobiť nezávislejšie. Napriek tomu, že ho stále vyvíja rovnaká spoločnosť. Určite ste si však všimli nápadnú podobu loga v tvare “W” s firemnými Google farbami. Určitá spojitosť je tam tak stále zachovaná.

Zatiaľ nie je isté, kedy (a či) sa v skutočnosti stretneme s operačným systémom Wear OS. Sme zvedaví na novinky v tejto oblasti, pretože len minulý rok sme priniesli väčší článok o zmenách v Android Wear 2.0 a o dvojici nových hodiniek od LG.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+