MojAndroid

Hoci hodinky s Androidom Wear sa nepredávajú tak dobre, ako by si výrobcovia želali, stále ide o veľkú platformu, ktorá neustále rastie. Zdá sa ale, že nie dostatočne rýchlo a na to teraz reagovali aj spoločnosti stojace za niektorými z najpopulárnejších hodiniek. Portál CNET totiž prišiel s informáciou, podľa ktorej by sme sa už tento rok nemali dočkať nových inteligentných hodiniek od spoločností LG, Moto a Huawei.

Náš tip
LG Watch Urbane a Urbane LTE: Rovnaký dizajn, iný OS [MWC 2015][NAŽIVO]

Všetci traja výrobcovia patria medzi veľkých hráčov na trhu s inteligentnými hodinkami s Androidom Wear a v podstate od všetkých troch sme aj v dohľadnej dobe očakávali nástupcu posledného modelu. Podľa portálu CNET výrobca Moto čaká na to, kým dospeje trh s hodinkami s vlastným pripojením k mobilnej sieti, a tak tento rok neuvedie nástupcu Moto 360. Tiež sa čaká na to, kým budú predstavené nové a energeticky efektívnejšie procesory pre hodinky. Tie súčasné sú vyrobené 28nm technológiou, čo je v porovnaní so 14nm technológiou v moderných čipoch telefónov skutočne zastaraný výrobný proces.

Náš tip
Huawei Watch prichádzajú v 2 vyšperkovaných verziách pre ženy | CES 2016

Podobné obavy majú aj spoločnosti LG a Huawei, ktoré nie sú nadšené úspechom svojich posledných modelov, a tak zrejme tento rok predstavenie nových inteligentných hodiniek vynechajú. Je preto možné, že si budeme musieť vystačiť s modelom ASUS ZenWatch 3 a inteligentnými hodinkami iných výrobcov, ktoré väčšinou neprichádzajú na trh so systémom Android Wear. Samozrejme, veľmi zaujímavým konkurentom je aj model Samsung Gear S3, no aj v tomto prípade ide o zariadenie s vlastným operačným systémom Tizen.

Zdroj: CNET via Android Central

15.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+