MojAndroid

Ako sme očakávali, Google na Google I/O podrobnejšie predstavil aj operačný systém Android Wear pre hodinky. Google si je vedomý toho, že štýl je veľmi dôležitý a rozhoduje o tom, ako bude platforma úspešná. Aj preto bude podporovať hodinky s okrúhlym či štvorcovým displejom. Keďže v priemere ľudia denne kontrolujú svoj smartfón 125-krát, chce Google na hodinkách zobrazovať iba relevantné informácie. Hodinky s Androidom Wear majú displej zapnutý nonstop, takže ich nie je potrebné zapínať pri každom pohľade.

V prostredí Androidu Wear sa naviguje prostredníctvom gest. Pohybom sprava doľava alebo naopak sa pohybujete medzi jednotlivými kartami, posunom nahor alebo nadol vyvoláte ďalšie funkcie a možnosti. Hodinkám nechýba ani nastavenie vzhľadu, ktorý môže odrážať vás osobitý štýl a náladu. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie notifikácií zo smartfónu alebo tabletu, ktorý je spárovaný s hodinkami. Výbornou správou je, že zrušenie upozornenia na jednom zariadení, ho automaticky odstráni aj na druhom. Na prichádzajúce správy, hovory a iné udalosti ste upozornení prostredníctvom vibrácie.

android-wear-notifications

Hodinky s Androidom Wear sa budú dať použiť aj pri počítaní prejdených krokov, meraní srdcového pulzu (na podporovaných zariadeniach), pripomenú vám dôležité udalosti, umožnia vyhľadávať pomocou príkazu Ok Google, a taktiež zaznamenať hlasové poznámky, ktoré sa automaticky uložia do poznámkového bloku Google Keep. Ovládanie multimédií, ako prehrávanie hudby, je v tomto prípade tiež samozrejmosťou.

Google potešil aj vývojárov, pre ktorých sprístupnil Android Wear SDK, pomocou ktorého budú schopní vyvíjať svoje prvé aplikácie. Dobrou správou je tiež to, že všetky hodinky s týmto OS budú odolné voči vode. Prvé modely od LG a Samsungu je možné zakúpiť už dnes.

Zdroj: Androidcentral

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+