MojAndroid

Aj systém Android Wear určený pre inteligentné hodinky sa postupne vyvíja. Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, aké novinky by mohla priniesť nová verzia operačného systému. Hoci predstavenie nového operačného systému pre inteligentné hodinky bolo naplánované na koniec júla, teraz sa zdá, že oficiálne odhalenie nového Androidu Wear nastane až niekedy v auguste.

Nová verzia systému by mala okrem iného priniesť najmä dve hlavné novinky. Tou prvou sú interaktívne domovské obrazovky, tzv. Watch Faces. Tie patria medzi obľúbené nástroje na prispôsobenie prostredia hodiniek a v novom systéme prinesú aj viac funkcií. Novinkou bude možnosť interakcie s týmito obrazovkami jednoduchým ťuknutím. Vývojári budú mať možnosť implementovať do svojich dizajnov hodiniek funkcie na zobrazovanie rôznych informácií, pričom po jednom dotyku sa zobrazované informácie zmenia podobne, ako je to pri prepínaní kariet v niektorých aplikáciách.


Android_Wear_Interative_Watchfaces_4-640x211

Až doteraz mohli vývojári implementovať takéto funkcie pomocou rôznych špeciálnych metód, ktoré ale často spôsobovali zníženie stability systému. Odteraz by však táto funkcia mala byť zakomponovaná priamo do systému Android Wear. Vďaka tomu bude možné napríklad zobraziť informácie o aktuálnom počasí a po jednom dotyku displeja sa zobrazí predpoveď. Jednoduchými dotykmi tiež bude možné prepínať napríklad zobrazované informácie z aplikácie Google Fit a iných titulov.

Android_Wear_Interative_Watchfaces_2-640x262

Ďalšou veľkou novinkou bude priama textová komunikácia medzi hodinkami. Zatiaľ nie je zrejmé, či bude táto funkcia pracovať s nejakou vstavanou aplikáciou, no z aktuálne dostupných informácií sa zdá, že funkcia je naviazaná na jeden konkrétny grafický dizajn prostredia hodiniek. To by ale bolo pre užívateľov veľmi nepraktické, keďže by si nemohli vybrať žiaden iný grafický dizajn. Ostáva nám teda dúfať, že do predstavenia nového systému sa to zmení a komunikovať medzi sebou budú môcť všetci užívatelia bez ohľadu na to, aký dizajn majú na svojich hodinkách aplikovaný.

Zdroj: phandroid

14.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+