MojAndroid

Google prináša v najnovšej aktualizácii aplikácie Android Wear interaktívnu domovskú obrazovku pre hodinky. Pre ich využívanie vám treba iba nový ciferník, ktorý interaktívnu obrazovku podporuje. Google pri tejto príležitosti pripravil v obchode Play aj špeciálnu sekciu interaktívnych ciferníkov. Po ich nainštalovaní môžete stlačiť ikonu dátumu a hodinky by vás mali presmerovať priamo do kalendára. Hoci sme si aktualizáciu aj interaktívny ciferník už nainštalovali na našich redakčných Moto 360, interaktívnu obrazovku zatiaľ využívať nemôžeme. Novú verziu Android Wear však budeme naďalej testovať.

interaktivny-cifernik-1

interaktivny-cifernik-3

Developeri určite ocenia aj Interactive Watch Face API, ktoré Google uvoľnil. Na jeho aplikovanie budú potrebovať nasledujúci kód:

setWatchFaceStyle(new WatchFaceStyle.Builder(mService)
.setAcceptsTapEvents(true)
// other style customizations
.build());

Túto aktualizáciu hodnotíme veľmi pozitívne a uvedomujeme si, že Android Wear až teraz získava štatút inteligentného systému pre hodinky a približuje sa k funkciám, ktoré ponúkajú smartfóny a ich domáce obrazovky. Google pri tejto príležitosti predstavil aj nový ciferník s názvom Together. Ten si môžu nastaviť dvaja ľudia, ktorí si priamo cez hodinky môžu posielať aj kreslené obrázky a fotografie, ktoré sú potom súčasťou ciferníka. Aktualizácia prináša aj podporu pre Wi-Fi v hodinkách LG G Watch R, čo určite poteší ich majiteľov.

interaktivny-cifernik-2

Zdroj: Google, 2

21.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+