MojAndroid

Operačný systém Android Wear bol predstavený iba tento rok počas júnovej konferencie Google I/O 2014. Od tej doby bolo predstavených hneď niekoľko zariadení, ktoré poháňa nový systém. Inžinieri v Google ale usilovne pracujú na vylepšovaní Android Wear a v najbližšom období by mali pribudnúť funkcie, ktoré umožnia samostatnejšie fungovanie pre zariadenia s týmto systémom.

Jedným z hlavných vylepšení je pridanie natívnej podpory pre GPS. To znamená, že nová verzia systému umožní využívať GPS vstavané do zariadenia, a tak nebude nutné pre tieto aktivity pripojenie k smartfónu. Zariadenia s Android Wear, ktoré boli doteraz predstavené, vlastný GPS modul neobsahovali a spoliehali sa na pripojenie k smartfónu. Novinka ale umožní samostatné pripojenie k satelitom sledujúcim vašu polohu, vďaka čomu budete môcť sledovať trasu pri behaní či iných fitness aktivitách aj vtedy, keď nebudete mať pri sebe smartfón.

Náš tip
Testujeme hodinky s Android Wear LG G Watch, pýtajte sa!

Medzi ďalšie novinky bude patriť aj schopnosť zariadení s Android Wear komunikovať aj s ďalšími zariadeniami prostredníctvom rozhrania bluetooth. Google neuviedol žiadne ďalšie informácie týkajúce sa tejto funkcie, no dá sa predpokladať, že hodinky bude možné pripojiť s multimediálnym centrom v aute alebo s bluetooth reproduktormi či inými zariadeniami. To by znamenalo, že zariadenia s Android Wear by bolo aj v tomto smere samostatnejšie a aj pri ďalších úkonoch by sa oslobodili od nutnosti pripojenia k smartfónu alebo tabletu.

Android Wear koncept 7

Tým inžinierov, ktorý má na starosti platformu Android Wear, usilovne pracuje na vylepšovaní operačného systému. Ten sa stáva medzi výrobcami stále populárnejší, no s rastúcim počtom dostupných zariadení budú rásť aj nároky užívateľov. Google si to však uvedomuje, a tak usilovne pracuje na vylepšovaní svojho operačného systému pre inteligentné príslušenstvo. Do konca roka by tak malo byť uverejnených hneď niekoľko aktualizácií pre Android Wear, ktoré by mali vylepšiť aktuálne nedostatky a sprístupniť rôzne ďalšie funkcie.

Zdroj: TechCrunch

2.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+