MojAndroid

Jednou z obľúbených funkcií systému Android Wear je možnosť zmeny pozadia, resp. celého vzhľadu hodiniek. Tieto tzv. Watch Faces boli postupne vytvárané vývojármi, aby mali užívatelia v čase príchodu prvých zariadení na výber aspoň niekoľko desiatok rôznych pozadí. Išlo však iba o prvotný úmysel sprístupniť pre užívateľov nejaké možnosti prispôsobenia, no zároveň sa Google usiloval o to, aby sa s takýmito dizajnmi neroztrhlo vrece. Spoločnosť prisľúbila, že neskôr zverejní oficiálne API, podľa ktorého bude možné takéto pozadia vytvoriť, aby fungovali bezchybne a neobsahovali žiadne bezpečnostné či iné nedostatky.

To sa teraz aj stalo realitou a Google zverejnil API pre vývojárov týchto pozadí. Spolu s tým sa zmenil aj samotný spôsob inštalácie, pričom odteraz je možné pozadia jednoducho stiahnuť z obchodu Play, kde majú “Watch Faces” svoju vlastnú sekciu. Pozadia potom nainštalujete rovnako, ako akúkoľvek inú aplikáciu. Pre užívateľov je tak celý proces zjednodušený a samotné API je zasa výbornou správou pre vývojárov, ktorí sa môžu veselo pustiť do dizajnovania rôznych ďalších vzhľadov. Google ich ale už teraz zverenil hneď niekoľko, no môžeme predpokladať, že tento počet bude odteraz rásť veľmi rýchlym tempom.

Všetky tieto novinky sú súčasťou veľkej aktualizácie pre Android Wear, ktorá, ako inak, nesie označenie Lollipop. Ide tak o najaktuálnejší systém, ktorý čerpá niekoľko zaujímavých funkcií aj z originálneho Android 5.0 Lollipop. Po aktualizácií na najnovší softvér budete môcť na svojich hodinkách sledovať spotrebu batérie, zahltenie pamäte, obnoviť zavreté karty a k dispozícii budú aj rôzne ďalšie vylepšenia, o ktorých sme vás informovali v článku pred niekoľkými týždňami.

Zdroj: Android Community, PhoneArena

11.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+