MojAndroid

Nová verzia operačného systému Android pre inteligentné hodinky bude pripravená už v priebehu budúceho mesiaca. Google už začal upozorňovať developerov na to, že update bude dostupný v priebehu nasledovných týždňov. Vývojári tak majú dostatok času na to, aby svoje aplikácie upravili tak, aby boli kompatibilné s novým Androidom Wear 2.0, ako aj s jeho najnovšou funkciou samostatných aplikácií. Tie po novom dokážu fungovať aj bez nutnosti pripojeného smartfónu.

Náš tip
Google ukázal tri pripravované samostatné aplikácie pre Android Wear 2.0

Noviniek bude samozrejme viac a o všetkých sa môžete dočítať v samostatnom článku z Google I/O, na ktorom Android Wear 2.0 Google predstavil. To však nie je všetko. Internetový gigant nehodlá sprístupniť nový OS, ale aj hodinky, ktoré budú s ním fungovať. Tie majú prísť v dvoch veľkostiach. Jedny budú väčšie a funkčne bohatšie, ponúknu LTE, GPS či snímač srdcového tepu. Tie druhé budú menšie, nebudú však už mať samostatné pripojenie na internet a GPS. Budúci mesiac sa tak máme na čo tešiť.

Zdroj: theverge

12.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+