MojAndroid

Austrálsky developer Dan Nolan zostal šokovaný, keď zistil že dostáva osobné údaje o každom užívateľovi, ktorý kúpil jeho aplikáciu z obchodu Google Play. Každý autor aplikácie totižto dostáva potvrdenie o platbe vždy, keď zákazník zakúpi jeho aplikáciu a táto zahŕňa plné meno, e-mailovú adresu a jeho umiestnenie. Podľa Nolana by developer nemal byť za žiadnych okolností schopný získať informácie od ľudí, ktorí si kupujú aplikácie, pokiaľ im to nie je úplne jasné. Táto správa sa rozšírila internetom veľmi rýchlo, no skutočne je to až taká novinka ?

Google Wallet

V prvom rade je potrebné upozorniť, že odosielanie údajov platí len pre platené aplikácie. Tie, ktoré si stiahnete zdarma s tým nemajú nič spoločné. Hlavným dôvodom je systém Google wallet, ktorý používatelia potrebujú na nákup softvéru ako aj fyzických produktov, napr. smartfónov Google Nexus. Avšak táto služba je veľmi podobná nákupom cez PayPal. Predajcovia v tomto prípade dostávajú veľmi podobné informácie, teda vaše meno, e-mail a adresu. Je treba brať v úvahu, že v oboch prípadoch robíte nákup priamo od vývojára alebo predajcu a služby PayPall a Google Wallet používate na zabezpečenie a sprostredkovanie platby.

Podmienky používania Google Play informujú, že:

“Osobné informácie poskytujeme spriazneným spoločnostiam alebo iným dôveryhodným firmám či osobám na účely spracovania osobných informácií pre našu spoločnosť, a to na základe našich pokynov a v súlade s našimi pravidlami ochrany osobných údajov a ďalšími príslušnými opatreniami týkajúcimi sa dôvernosti a zabezpečenia.”

Je pravda, že Google by mal používateľov informovať lepšou formou o odosielaní údajov, no nevidíme dôvod obávať sa zneužitia týchto informácií. Aký je váš názor ? 

Zdroj: phandroid

20.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+