MojAndroid

Ulice miest sa odeli do vianočnej výzdoby a na trhoch začína rozvoniavať punč a cigánska pečienka. V televízii mobilní operátori spustili svoje reklamné kampane a v obchodných domoch začíname čoraz častejšie vídať ľudí, ktorí hľadajú ten správny vianočný darček. Vianoce doslova klopú na dvere. Aj preto sme sa v redakcii MôjAndroid.sk rozhodli napísať náš tradičný list Ježiškovi, v ktorom vám prinášame priania redaktorov najčítanejšieho Android webu na Slovensku. Ich prianiami sa môžete nechať inšpirovať aj vy :). Listom Ježiškovi zároveň štartujeme sériu článkov, v ktorých vám prinesieme zaujímavé tipy na vianočné darčeky – smartfóny, tablety, príslušestvo a iné technologické vychytávky.

Michal Chabada 

Tento rok to s výberom vhodných technologických darčekov pod stromček bude pre mňa jednoduché. Po dlhšom čase som podľahol čaru Nexusov, konkrétne ma najviac očaril nový Nexus 6P. Vyzerá skutočne elegantne a má aj výborný fotoaparát. Na väčší displej si zvyknem asi celkom rýchlo. Potešili by ma aj nové hodinky Gear S2 od Samsungu, ktoré to “vychytali” svojím dizajnom a hlavne jednoduchým a veľmi intuitívnym ovládaním. A v tabletoch mám tiež svojho top favorita – je ním nový Lenovo Yoga Tab 3 Pro . Páči sa mi, že čínsky výrobca umiestnil aj do 10-palcového tela výkonnejší projektor, ktorým si chcem premietať filmy a videá na plafón v byte :-)

Yoga-Tab-3-Pro_1

František Chovaňák

Ako každý rok, aj ja by som si pod vianočným stromčekom rád našiel nejaké to zariadenie alebo technologickú vychytávku. V uplynulom roku bolo predstavených hneď niekoľko smartfónov, ktoré by pod stromčekom určite potešili nielen mňa, ale aj každého iného nadšenca do techniky. Asi najviac však moju pozornosť upútala nová Sony Xperia Z5 s výborným fotoaparátom a kovovým telom so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov. Okrem nej by som sa však potešil aj zariadeniu konkurenčnej platformy Windows, Lumii 950. Z inteligentných zariadení na ruku by som si dnes asi vybral LG Watch Urbane 2 LTE, ktoré sa ale zatiaľ nepredávajú. Tieto vedia takmer plne zastúpiť funkcie smartfónu a ponúkajú aj možnosť pripojenia do mobilnej dátovej siete, či telefonovania. Samozrejme, Vianoce sú aj pre mňa sviatkom pokoja a oddychu. Takže, milí Ježiško, ak nedostanem ani jeden z vyššie spomínaných darčekov, poprosím aspoň o poriadnú nádielku snehu, pokoj a dobrú náladu, ktorá mňa a moju rodinu bude sprevádzať počas celých vianočných sviatkov :)

IFA_SONY_Xperia_Z5-7

Martin Krcho 

Po stromčekom by ma tento rok určite potešil nejaký dobrý Android tablet. Nie som si istý či by to bol Nexus 9, Samsung Galaxy Tab S2 8″ alebo Sony Xperia Z4 Tablet. Asi by som nechal na radu chalanov z redakcie, ktorí by bol najlepší. Inteligentne hodinky ma celkom zaujali, ale ešte potrebujú trošku dozrieť na to, aby som si ich vypýtal pod stromček. Okrem spomenutého tabletu by som si želal aj nový Chromebook Pixel, lebo ma veľmi zaujal dizajnom a chcel by som si konečne vyskúšať Chrome OS.

samsung-galaxy-tab-s2-8.0-cover

Ondrej Ličko 

Milý Ježiško. Tento rok bolo predstavených niekoľko naozaj zaujímavých smartfónov a tabletov, a aj keď žiadne nové zariadenie nepotrebujem, najviac sa mi pozdávali Samsung Galaxy S6 Edge+ a nová generácia herného tabletu NVIDIA Shield K1. Tento rok by ma viac potešili skôr menšie doplnky a príslušenstvo, napríklad nový Chromecast alebo pekný kožený obal na môj smartfón a tablet. Vianoce však už dlho pre mňa nie sú o hmotných darčekoch, ale o atmosfére, spoločných chvíľach s rodinou a o oddychu. Dúfam, že mi dopraješ čo najviac takýchto chvíľ. A nezabudni na sneh! :-)

nvidia_shield_K1

Michal Chovaňák

Vianočné sviatky predstavujú pre mňa možnosť aspoň v krátkom čase si oddýchnuť od každodenných povinností, ale aj príležitosť stretnúť sa s celou rodinou a zamyslieť sa nad všetkým, čo sa v uplynulom roku odohralo nie len v technologickom svete. Vianoce sú nepochybne spojené aj s darčekmi, ktorými chceme potešiť svojich blízkych. Osobne by som si pod stromčekom vedel predstaviť dobrú knihu, zaujímavý kurz v oblasti webdevelopmentu, permamentku na plaváreň alebo nejaké príslušenstvo k fotoaparátu, ktoré sa zíde vždy. Dovolím si však vyjadriť aj prianie, aby nás Ježiško vymanil zo stereotypu mobilných zariadení a aby sme sa v budúcom roku dočkali od výrobcov skutočne revolučného zariadenia, ktorý splní všetky očakávania fanúšikov a nevybije sa za necelý deň používania. 

a-book-a-week-image

Alžbeta Harry Gavendová

Milý Ježiško! Vianoce sú sviatky radosti, pokoja a rodiny, ale v redakcii máme napísať naše elektronické priania, tak idem na to. Budget je neobmedzený, čo značne uľahčuje situáciu. Takže – mojím najväčším prianím je nový iPhone… ŽARTUJEM!!! :) Veľmi by som sa potešila nejakým inteligentným hodinkám – napríklad, poriadne ma zaujali Huawei Watch (poznámka – vyberaj prosím variant z nehrdzavejúcej ocele, ktorý sa mi jediný páči). Ďalším super darčekom by bol nový tablet Shield K1 od NVIDIE. Mal by to byť super prienik medzi cenou a kvalitou, stojí ešte menej ako predchodca, len 199,99 eur, takže v podstate aj ušetríš. A pre milú spoločnosť a zábavu by sa mi hodil droidko BB-8 Droid zo StarWars (viem, cenou to zas až taká maličkosť nie je). Toľko môj tohtoročný wishlist a prajem Ti, aby si takto stihol obehnúť všetkých ľudí :) 

sphero-bb-8-7172.0

Matúš Kapusta

Tento rok by som si pod stromčekom chcel nájsť najmä nový laptop, no jeho značka by mohla rozprúdiť veľkú vlnu nevôle, a tak ju radšej nespomeniem.  Ak by sa to nepodarilo, tak by som zrejme hľadal alternatívu v novom telefóne – najviac ma tento rok oslovil určite Nexus 6P, ale „uskromnil“ by som sa aj s OnePlus 2. Oveľa viac ako na darčeky sa už ale teším na vianočnú atmosféru a najmä oddych a relax, ktorý je s vianočnými sviatkami spojený a ktorý má pre mňa najväčšie čaro.

Nexus-6P-13

Členovia tímu MôjAndroid.sk svoje prianie teda už vyslovili a teraz je rada na vás, našich čitateľoch. Ak máte vlastné tipy a priania na darčeky, ktoré by ste radi našli pod stromčekom, určite nám o nich napíšte v diskusií. Môžno práve váš tip pomôže niekomu pri výbere toho pravého vianočného darčeka.

22.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+