MojAndroid

Android je stále navrchu. Dokazujú to najnovšie štatistiky ComScore, ktoré sa zameriavajú na americký trh. Priemerné zastúpenie operačného systému Android medzi používateľmi, sa v USA od mája 2012 do konca augusta dostalo na 52,6%. Oproti predchádzajúcemu obdobiu zo začiatku roka to predstavuje nárast o 1,7%. V priemere však rástol rýchlejšie konkurenčný iOS, ktorý v rovnakom časovom úseku zvýšil svoj trhový podiel o 2,4%. Na konci augusta bežal operačný systém spoločnosti Apple na 34,3% všetkých predaných smartfónov.

Spoločnosť RIM a jeho telefóny BlackBerry aj v tomto období zaznamenali ďalší pokles, konkrétne z 11,4 na 8,3%. Kanadská spoločnosť je momentálne v očakávaní,  aké reakcie prinesie nový OS BlackBerry 10. Či bude mať úspech a či mu pomôže zastaviť pokles tržieb a trhového podielu sa zatiaľ môžeme len domnievať. Windows a Symbian v USA tiež nežnú veľký úspech a v sledovanom období klesol ich trhový podiel o 0,4 percenta – zastavil sa na 3,6 a 0,7%.

Najväčšími dodávateľmi mobilných zariadení sú v USA Samsung (25,7%) a na naše prekvapenie, LG (18,3%) sa stále drží pred Apple (17,1%). To mohlo spôsobiť vyčkávanie na nový iPhone 5, ktorý bol predstavený až v septembri. Apple tak v nasledovnom období s veľkou pravdepodobnosťou zosadí LG z druhého miesta. V TOP päťke sa umiestnili aj Motorola (11,2%) a HTC (6,3%).

Zaujímavá je tiež štúdia spoločnosti Pew Internet & American Life Project, ktorá sa týka predaja tabletov. Zatiaľ čo v minulom roku Apple v tomto segmente trh dominoval s trhovým podielom 81%, v tomto roku sa naň dotiahli tablety s operačným systémom Android. Android je teraz súčasťou 48% všetkých predaných tabletov, z čoho 21% tvoria zariadenia Kindle Fire.

Zdroj: comscore

3.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+