MojAndroid

Android je celosvetovým „boomovým“ operačným systémom, o tom už hádam nikto nepochybuje, aj keď v celosvetovom meradle stále nedosiahol prvú pozíciu (vedie Symbian v mobilných telefónoch všeobecne, v smartfónoch už Android jednotkou je).

Podľa štúdie Analysys International výsledky ukazujú, že Android dosiahol zdvojnásobenie podielu na najväčšom trhu na svete, v Číne. Zatiaľ, čo na začiatku roku 2011 dosahoval podiel „len“ 33,6 percenta, na konci minulého roku to bolo už 68,4 percenta. Ale o vzostupe Androidu v celosvetovom meradle v smartfónoch už nepochybujú ani jeho najväčší odporcovia z radov konkurenčnej spoločnosti Apple.

Zaujímavejším však je podiel iOS na trhu v Číne. Na konci roku 2011 to bolo len 5,7 percenta podielu na trhu.

Taktiež je prekvapujúce, že operačný systém Symbian si drží pomerne dosť vysoký podiel, až 18,7 percenta. Je veľmi pravdepodobné, že v Číne určuje použitie mobilných telefónov, okrem funkcionality, práve cena a s tou jednoducho Symbian stále víťazí, aj keď v mnohých ohľadoch je to práve Android, ktorý je cenovo pravdepodobne najdostupnejší.

Zdá sa, že iPhone je stále akýsi symbol spoločenského postavenia a to nielen v Číne. Aj keď možno by sme sa čudovali, koľko high-end zariadení s cenou porovnateľnou s iPhone, je práve v Číne rozšírených.

Zdroj: Macworld

16.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+