MojAndroid

S príchodom najnovších modelov iPhone 6s a 6s Plus sa rozdiely medzi najlepšími smartfónmi na trhu opäť o čosi zmenšili. Nové možnosti a funkcie, ktoré mali Android zariadenia už dlho, spolu s vymoženosťami, ktoré zasa reprezentujú značku Apple, vytvárajú lákavé produkty aj pre dlhoročných užívateľov Androidu.

Potvrdil to aj najnovší prieskum, ktorý ukazuje, že spomedzi majiteľov nových iPhonov je až 26 % bývalých užívateľov zariadení so systémom Android. Drvivá väčšina, až 70 % užívateľov, vlastnila iPhone už aj pred tým. Zaujímavé ale je, že percento užívateľov prechádzajúcich z platformy Android je najvyššie v histórii. Za to môže zrejme niekoľko faktorov a funkcií, na ktoré užívatelia dlho čakali a ktoré boli až doteraz výsadou Android smartfónov. Vlani bola situácia iná a na iPhone 6 prešlo iba 12 % dovtedajších majiteľov Android smartfónov.

Pomerne atraktívny je pre bývalých majiteľov Android zariadení väčší model iPhone 6s Plus, no štandardný model 6s stále prevažuje. Najväčším nedostatkom tejto štúdie je ale vzorka respondentov – spoločnosť CIRP totiž vyspovedala iba 300 amerických majiteľov nových iPhonov, a tak môžu mať tieto čísla od reality pomerne ďaleko.

Zdroj: BGR, Investors.com via pocketnow

2.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+