MojAndroid

Hlavnými bodmi tohtotýždňovej konferencie Google I/O 2019 bolo predstavenie prvkov chystaného systému Android Q, nových Pixelov strednej triedy a vylepšení Google služieb. Popritom by sa ale možno zabudlo aj novinky v systéme pre smart televízory Android TV. Ten sa v priebehu roka dočká mierneho redizajnu používateľského prostredia a nového obchodu Google Play.

Asi najväčšou zmenou v obchode Google Play pre Android TV bude spôsob nakupovania aplikácií. Doteraz musel používateľ pri každom nakupovaní aplikácie vyplniť celé heslo k svojmu Google účtu. V novej verzii obchodu si po prvom vypísaní hesla priradí ku Google účtu svoj PIN, čo značne urýchli opätovné nakupovanie aplikácií. Podľa vyjadrenia Google by malo byť momentálne v Google Play cez 5 tisíc aplikácií optimalizovaných pre smart televízory s Android TV. Zároveň má Android TV podporu cez tisíc streamovacích služieb a využíva ho šesť z desiatich svetových výrobcov televízorov. Novinári sa na Google I/0 2019 tiež zaujímali, či bude Android TV postavená na zdrojovom kóde Android Q. Šéf divízie pre Android TV Shalini GovilPai odvetil, že nie je nutné, aby bola Android TV aktualizovaná na verziu s Android Q v čase, keď vyjde jeho stabilný build.

11.5.2019
Zdroj: PhoneDog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+