MojAndroid

Android TV je platforma s veľkým potenciálom. Nuž, treba na nej ešte trochu zapracovať, aby svojim používateľom poskytla čo najlepšie skúsenosti. Teraz si povieme niečo o tom, čo Google chystá pre svoju platformu Android TV so systémom v pripravovanej verzii Android P.

Náš tip
Android P: Google ukázal, čo prinesie najnovší systém | Google I/O 2018

Nový softvér, nové funkcie

Keď Android P príde do Android TV, budete ho môcť pomocou telefónu rýchlo nastaviť. Aplikácia Google na telefóne so systémom Android zobrazí zariadenie Android TV a umožní vám rýchlo pripojiť sa k sieti Wi-Fi a prihlásiť sa do účtu. Tiež sa môžeme tešiť na zjednodušené prihlasovanie pre používateľov v systéme iOS alebo tých, ktorý sa pripájajú cez počítačový internetový prehliadač.

Android TV sa rozvíja v aplikáciách a služba Google tiež pracuje na uľahčení konfigurácie nového systému s aplikáciami, ktoré používatelia žiadajú najviac. Užívateľom bude počas počiatočného nastavovania zobrazený zoznam aplikácií, ktorý bude tvorení na základe už existujúcich aplikácií na iných Android TV, alebo na základe zodpovedajúcich aplikácií nainštalovaných v ich telefónoch so systémom Android.

Uľahčenie ovládania na prvom mieste

Popreskakovali ste už počas počiatočného nastavovania Android TV niektoré nastavenia a potom ste sa k nim nevedeli dostať naspäť a potrebovali ich nastaviť? Túto problematiku taktiež vyrieši Android P, konkrétnejšie pomôže zlepšiť ponuku nastavení tým, že automaticky navrhne oblasti nastavení, ktoré ste predtým vynechali.

Nových funkcií bude nepochybne mnoho, ale pravdepodobne k vašim najobľúbenejším bude patriť podpora automatického vypĺňania pomocou služby Google. Spoločnosť tiež tvrdí, že počiatočné nastavovanie Android TV sa skráti až o jednu tretinu, vďaka ďalším zmenám a doladeniam, ktoré prichádzajú s Androidom P. Viac o týchto novinkách sa dozviete v oficiálnom Google I/O 2018 videu.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+