MojAndroid

Seriál Android TUNING sme vám prinášali už v minulosti. Ide o sériu článkov, ktoré vám pomôžu s grafickou úpravou prostredia vo vašom smartfóne či tablete. Jednotlivé témy rozoberieme do detailov a ukážeme vám, ako si ich môžete aplikovať aj na vaše Android zariadenie. V tomto článku vám ukážeme, ako si môžete nastaviť jednoduchú tému Mountain. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Základom pre úpravu prostredia vo vašom Androide je nainštalovanie alternatívneho launchera. My budeme v návode uvádzať kroky, ktoré je potrebné vykonávať v Nova Launcheri, ktorý používa väčšina z našich čitateľov.

Budete potrebovať:

Aplikácie Nova Launcher, Chronus a Axiom Icon pack. Pozadie z MyColorScreen.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Návod:

1. Nainštalujte si Nova Launcher, vymažte na domácej obrazovke všetky ikony a widgety a nastavte si pozadie Mountain. Vypnite dock, identifikátor obrazoviek aj notifikačnú lištu v nastaveniach Nova Launchera. Mriežku plochy nastavte na 7 riadkov a 5 stĺpcov.

android-tuning-mountain-2 android-tuning-mountain-3 android-tuning-mountain-4

2. Na plochu umiestnite widget Nova Akcia a vyberte Menu aplikácií. Potom na plochu pridajte aj ikony pre Telefón, Messenger (SMS), Fotoaparát a Chrome. V Nova nastaveniach zmeňte veľkosť ikon na 75% a vypnite ich štítok (popis). Ikony si môžete rozmiestniť na plochu podľa vlastného uváženia, naše rozmiestnenie vidíte na priložených screenshotoch.

android-tuning-mountain-5

3. Otvorte aplikáciu Axiom Icon Pack a v bočnom menu zvoľte možnosť Apply. Potom vyberte váš launcher, v našom prípade Nova Launcher.

4. Na plochu si umiestnite widget Chronus a v neho nastaveniach vypnite zobrazovanie počasia aj akýchkoľvek rozšírení. Cieľom je zobrazenie čo najjednoduchších hodín priamo na ploche. Veľkosť a umiestnenie widgetu si môžete upraviť podľa vlastného uváženia.

android-tuning-mountain-6

5. Hotovo, tému Mountain ste si úspešne nastavili! :-)

Náš tip
Ďalšie časti seriálu Android TUNING

Tento návod je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý z vás. Postupne vám prinesieme aj prepracovanejšie návody pre pokročilých používateľov a radi prijmeme aj vaše návrhy či návody na ďalšie časti seriálu Android TUNING. Svoje názory a tipy môžete písať do komentárov pod tento článok.

23.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+