MojAndroid

Seriál Android TUNING sme vám prinášali už v minulosti. Ide o sériu článkov, ktoré vám pomôžu s grafickou úpravou prostredia vo vašom smartfóne či tablete. Jednotlivé témy rozoberieme do detailov a ukážeme vám, ako si ich môžete aplikovať aj na vaše Android zariadenie. V tomto článku vám ukážeme, ako si môžete nastaviť jednoduchú tému Little World. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Základom pre úpravu prostredia vo vašom Androide je nainštalovanie alternatívneho launchera. My budeme v návode uvádzať kroky, ktoré je potrebné vykonávať v Nova Launcheri, ktorý používa väčšina z našich čitateľov.

Budete potrebovať:

Aplikácie Nova Launcher, ikony Glyphs by TokemsZooper Widget Propozadie s motívom hory.

Návod:

1. Z plochy si vymažte všetky ikony a widgety. V Nova nastaveniach vypnite dock a nastavte mriežku plochy na 8 riadkov a 7 stĺpcov.

2. Nastavte si pozadie, ktoré ste si stiahli z vyššie uvedeného odkazu. Nakoľko budeme používať jemné ikony bielej farby, nastavte si pozadie tak, aby ste mali v strede displeja tmavšiu časť pohoria.

tema-little-world-1

3. Nainštalujte si ikony Glyphs by Tokems, no nenastavujte si ich ako tému v Nova launcheri. Zvoľte si predvolené ikony, prípadne hocijakú inú tému. Počet ikon v balíčku Glyphs je totižto obmedzený a v menu s aplikáciami potom vyzerajú ikony veľmi zle.

tema-little-world-8

4. Na plochu si umiestnite ikony aplikácií, ktoré chcete používať a nezabudnite ani na skratku pre vstup do appdrawera. Tú môžete pridať ako widget Nova launchera s názvom Nova akcie, pričom vyberiete možnosť Menu aplikácií. Ikony usporiadajte do stredu obrazovky a do štvorca 3 x 3 ikony so skratkou pre appdrawer v strede.

tema-little-world-2

5. Každú z ikon manuálne upravte. Dlhšie na nej podržte prst, potom kliknite na ikonu aplikácie, zvoľte tému Glyphs a vyberte vhodnú ikonu aplikácie. Takto si upravte všetkých 9 ikon, vrátane tej pre vstup do appdrawera.

tema-little-world-3 tema-little-world-4

6. Nad ikony aplikácií umiestnite Zooper Widget hodín o rozmere 3×1. Do widgetu pridajte prvok hodín a čiarku v spodnej časti, prípadne naň aplikujte náš template hodín. S aplikáciou Zooper Widget sa treba dobre zoznámiť, ide o perfektný nástroj na úpravu systému vo vašom Android zariadení. Po vytvorení widgetu zmeňte jeho veľkosť tak, aby čiara prechádzala ponad všetky tri stĺpce ikon.

tema-little-world-5 tema-little-world-6

7. Pokiaľ chcete, môžete si vypnúť aj stále zobrazovanie notifikačnej lišty. Obrazovka potom vyzerá ešte minimalistickejšie a jednoduchšie.

tema-little-world-9

8. Hotovo, tému Little World ste si úspešne nastavili!

Náš tip
Ďalšie časti seriálu Android TUNING

Tento návod je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý z vás. Postupne vám prinesieme aj prepracovanejšie návody pre pokročilých používateľov a radi prijmeme aj vaše návrhy či návody na ďalšie časti seriálu Android TUNING. Svoje názory a tipy môžete písať do komentárov pod tento článok.

Zdroj: XDA, DeviantArt

13.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+