MojAndroid

Ďalšia časť Android tuningu je tu a my vám tak prinášame ďalší originálny návrh na to, ako si vylepšiť svoj Android. Tentokrát prinášame návod jedného z našich čitateľov, ktorý pre vás pripravil postup pre nastavenie témy s názvom Curcuna.

Zdravím vás android fanúšikovia, pripravil som si pre vás postup ako si vylepšiť plochu svojho Androidu. Téma sa oficiálne volá Curcuna a je od užívateľa semati. Ja som si ju trošku prispôsobil.

Téma je jednoduchá a vlastne budeme potrebovať len launcher a pár obrázkov:

1. Nova launcher

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
2. Ultimate custom widget  (UCCW)
Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
3. Pozadie: pozadie.jpg
4. A priehľadnú ikonu :  ikonka.png

Ako na to:

  • Najskôr si nastavte Nova launcher tak,  aby ste mali iba jednu plochu: Nova nastavenia > Pracovná plocha > Domáce obrazovky.
  • Nastavte pozadie, ktoré ste si mohli stiahnuť pomocou odkazu vyššie. (pozadie.jpg )
  • V “Labs” (v menu Nova nastavení podržte tlačidlo ZNÍŽIŤ HLASITOSŤ  cca  2-3 sekundy. Zobrazí sa tajné menu “Labs”), potom v menu zaškrtnite “Big Grid Size Options”.  Teraz môžete použiť veľkosť mriežky 7×9, ktorú zvolíte v nastaveniach: Nova nastavenia > Pracovná plocha >  Mriežka plochy.

  

  • V nastaveniach Nova Launchera skryte dock bar (Dok-> Povoliť Dok) a aj status bar (Vzhľad a dojem -> Zobraziť lištu s upozorneniami). Tieto nastavenia odporúčame spraviť až nakoniec.
  • Na plochu presuňte aplikácie, ktoré budete z nej chcieť spúšťať. Keď tak urobíte,  v nastaveniach im vymažte meno a ikonu nastavte na priehľadnú, ktorú ste si stiahli v úvode. Ten istý postup zopakujte aj pri záložkách.
  • Nakoniec pridajte UCCW widget 4X1 a vyberte import curcuna.uzip s widgetom hodín. Na ploche ich prispôsobte šírke displeja.
  

Konečný výsledok by mal vyzerať takto:

 Za návod ďakujeme nášmu čitateľovi Martinovi V.

Ak máte záujem podeliť sa o vlastné nastavenie, pošlite nám email na MojAndroidSK(zavináč)gmail.com. Tešíme sa na vaše ďalšie tipy.

Prečítajte si ďalšie časti seriálu Android tuning:

15.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+