MojAndroid

Seriál Android TUNING sme vám prinášali už v minulosti. Ide o sériu článkov, ktoré vám pomôžu s grafickou úpravou prostredia vo vašom smartfóne či tablete. Jednotlivé témy rozoberieme do detailov a ukážeme vám, ako si ich môžete aplikovať aj na vaše Android zariadenie. V tomto článku vám ukážeme, ako si môžete nastaviť jednoduchú tému Cubes. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Základom pre úpravu prostredia vo vašom Androide je nainštalovanie alternatívneho launchera. My budeme v návode uvádzať kroky, ktoré je potrebné vykonávať v Nova Launcheri, ktorý používa väčšina z našich čitateľov.

Budete potrebovať:

Aplikácie Nova Launcher, Isometric Icon PackBackgrounds HD a nami vyrobené pozadie.

Návod:

1. Odstráňte si zo svojej plochy všetky ikony (aj z docku) a nastavte si mriežku plochy na 8 riadkov a 8 stĺpcov. Zaškrtnite aj možnosť Umiestňovanie do podmriežky. 

tema-cubes-4

2.Nova nastavenia > Pracovná plocha nastavte Indikátor strany na Žiadne. V položke Rozloženie ikon nastavte veľkosť ikon na 90% a vypnite ich Štítok. 

tema-cubes-3 tema-cubes-2

3. Nainštalujte si Isometric Icon Pack a aplikujte ho na ikony v Nova launcheri.

tema-cubes-8

4. Stiahnite si pozadie z odkazu vyššie a nastavte si ho tak, aby bol spodný roh modrej kocky mierne ukrytý pod úrovňou obrazovky. Umiestnenie kocky (jej zväčšenie alebo zmenšenie) budete možno musieť upraviť po umiestnení ikon na plochu (bod 5).

tema-cubes-9

5. Na plochu si umiestnite 9 ikon do tvaru kosoštvorca tak, ako to vidíte na obrázku. My sme si na plochu umiestnili odkazy na Hangouts, Chrome, Gmail, Facebook, Instagram, Dropbox, Fotoaparát, SMS a Telefón.

tema-cubes-7

6. Po nainštalovaní aplikácie Backgrounds HD si na plochu umiestnite widget aplikácie nazývaný [OCG] Simple Clock Widget. V nastaveniach widgetu (dostupné aj cez aplikáciu Backgrounds HD > Nastavenia > Simple Clock Widget) zvoľte fotn Bebas Neue, zmeňte farbu textu na bielu, pozíciu widgetu nastavte na stred a ako Click Action nastavte Open the alarm app. Potom si widget na ploche umiestnite do hornej polovice a zväčšte ho tak, aby vyzeral ako na screenshote nižšie.

tema-cubes-1

7. Otvorte Nova nastavenia a v položke Gestá a vstupy nastavte pre gesto Posun hore možnosť Menu aplikácií. To vám umožní z plochy vymazať ikonu pre vstup do appdraweru a menu s aplikáciami budete otvárať jednoduchým gestom potiahnutia prstu po ploche zdola nahor.

tema-cubes-6

8. Hotovo, tému Cubes ste si úspešne nastavili!

Náš tip
Ďalšie časti seriálu Android TUNING

Tento návod je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý z vás. Postupne vám prinesieme aj prepracovanejšie návody pre pokročilých používateľov a radi prijmeme aj vaše návrhy či návody na ďalšie časti seriálu Android TUNING. Svoje názory a tipy môžete písať do komentárov pod tento článok.

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+