MojAndroid

Vitajte v druhej časti seriálu Android tuning, v ktorej vám prinášame tipy na to, ako si vylepšiť plochu svojho Androidu. Minulý týždeň sme si popísali, ako nastaviť launcher a ďalšie widgety tak, aby odrážali tému Nature, ktorú vytvoril používateľ Danut. Dnes sme si pre vás pripravili návod, ako získať vzhľad jednoduchej témy s názvom Pastel od používateľa so pseudonymom sasa408.

Čo budeme potrebovať:

Začneme tým, čo si budete musieť do svojho telefónu nainštalovať. Téma Pastel vyžaduje aby ste si do svojho zariadenia doinštalovali aplikácie z nižšie uvedeného zoznamu. Pozadie ako aj tému pre UCCW (Ultimate custom widget) stiahnete na tomto linku.

Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v4.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.6.11
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2.4.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.8
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 4.3.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.3.2
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 3.6.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.6.3
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 5.7.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.7.0
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €
Verzia: 2-build-26
Aktuálna cena: 3,99 €

Ako na to:

Nastavenie témy môže byť v niektorých prípadoch celkom zložité a to je aj prípad Pastelu. Nastavenia môžu byť rozdielne pre rôzne zariadenia. My sme tému nastavovali na smartfóne HTC One X s rozlíšením displeja 1280×720 bodov. Ak disponujete telefónom s iným rozlíšením, budete sa pravdepodobne musieť viac pohrať s nastaveniami UCCW, ako aj s rozložením jednotlivých prvkov.

1.) Predpokladáme, že ste si už nainštalovali vyššie spomínané aplikácie a máte spustený aj Apex Launcher. V ňom musíte spraviť nastavenia, ktoré urobíte v niekoľkých krokoch, podobných ako v predchádzajúcej časti seriálu.

 • V launcheri Apex nastavte počet plôch na tri=> Nastavenia plochy -> Spravovať obrazovky

 •  V nastaveniach plochy tiež zmeňte nasledovné parametre=>
  • Mriežka na výšku => 10×7
  • Horizontálny okraj => Žiadne
  • Vertikálny okraj => Žiadne
  • V časti “Tapeta” nastavte štýl pozadia na jednu obrazovku bez posúvania

 

 • V nastaveniach doku sa uistite, že je zaškrtnutá možnosť “Skryť dok”. Zvoliť môžete tiež skrytie notifikačnej lišty a jej zobrazenie napríklad posunom dvoma prstami po displeji.
 • Apex Launcher si môžete nastaviť aj importovaním našich nastavení . Stiahnete ich tu a pre ich importovanie ich prekopírujte do Android/data/apexlauncher. Stiahnuť si môžete aj rozloženie plochy.

2.) Z plochy nastavte živú tapetu na MultiPicture Live Wallpaper a v Common Settings nastavte “Picture Source”  na “Single Picture” a vyberte extrahované pozadie – pridali sme aj upravený wallpaper, na ktorom sa budu lepšie rozpoznávať ikony aplikácií – výber je len na vás.

 

3.) Spustite aplikáciu Ultimate Custom widget a importujte skin, ktorý ste si stiahli spolu so súborom s pozadiami. Súbor s názvom “ptePastelMojandroid.uzip” je upravený widget, ktorý pasoval na displej HTC One X.

 • Z plochy pridajte widgety  UCCW v maximálnej veľkosti – na prvej obrazovke vyberte pte pastel – jednotlivé prvky si môžete upraviť podľa seba. Ich rozmiestnenie, veľkosť, priesvitnosť a iné tak, aby pasovali na vašu plochu. Ak widget nepokryje celú plochu displeja, jednoducho ho roztiahnite.
 • Ďalší UCCW widget pre zobrazenie dňa a dátumu sme museli vytvoriť sami a môžete si ho stiahnuť tu => UCCW widget. Importujte a umiestnite ho tak aby pasoval do rozloženia témy. Poznámka: Aby sa vám widgety samovoľne nepresúvali, umiestňujte ich na ploche pomocou zmeny ich veľkosti.
 
4.) Teraz pridajte na plochu widget kalendára Simple Calendar, v ktorom si nastavíte položky tak, aby vyzerali ako na obrázku.
 • Skin nastavte na SiMi Clock (viacero udalostí), zvoľte alternatívne layouty a vyberte si druhy zdola alebo niektorý, ktorý zobrazuje údaje do jedného riadku.
 • Vo vzhľade, úpravy skinu, nastavte priehľadnosť pozadia na 100% a v možnostiach písma si z palety zvoľte pre všetky položky sivú farbu.
 • Ďalšie nastavenia by mali vyzerať tak ako na screenshotoch prípadne môžete ešte ďalej experimentovať.
 •  Ak sa vám nebude chcieť všetko nastavovať ručne, môžete si importovať naše nastavenia – stiahnete ich tu. Nakopírujte ich do => Data/com.anod.calendar/backup
 • Umiestnite widget na plochu
  
 
5.) Posledným krokom je nastavenie widgetu SimpleText, pomocou ktorého budeme spúšťať Appdrawer. Pridajte ho na plochu a vyberte ikonu z galérie, ktorú ste si do telefónu skopírovali spolu s pozadím. V “Select action” nastavte “Apex akciu” na “Zoznam aplikácií”. Widget umiestnite do pravého horného rohu.
Prvú plochu máme nastavenú. Teraz stačí doplniť zvyšné dve, v ktorých namiesto Simple Calendar widgetu umiestníme widget prehrávača PowerAmp a widget pre počasie.
 • Nastavenia PowerAmp widgetu: Veľkosť 2×2, Style 1, nastaviť veľkosť podľa potreby
 • Nastavenia HD Widgets: Veľkosť 4×2, typ: Weather +5day, pozadie žiadne, farba textu sivá.
 
Výsledok by potom mohol vyzerať takto:
  
Nakoniec môžete pridať aj lištu z aplikácie Cool Tool, ktorá však ponúka široké možnosti nastavenia. My sme ju nepoužili, ale ak máte chuť a čas, môžete si ju vyskúšať nainštalovať a nastaviť. Upravená téma by potom mohla vyzerať takto (nezabudnite znova zapnúť zobrazenie notifikačnej lišty).
 
30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+