MojAndroid

Operačný systém Android znovu nabral na popularite. Aspoň to hovoria prieskumy spoločnosti Strategy Analytics. Podľa tej mal Android v treťom štvrťroku tohto roku až 87,5% podiel na trhu so smartfónmi, čo je veľmi pekný nárast oproti 84,1 % z rovnakého obdobia minulého roku. Tento nárast šiel na úkor všetkých ostatných konkurentov, pričom utrpela aj spoločnosť Apple a jej iOS.

android-trh-q3-2016

Tento systém má aktuálne 12,1% podiel, čo je pokles oproti 13,6 % z minulého roku. Pod to sa podpísal aj pokles predajov iPhonov o 5,2 %. Na druhej strane, Android smartfónov sa predalo až o 10,3 % viac ako v treťom štvrťroku v roku 2015. Mohli by sme tak povedať, že platforma Android je stále veľmi zdravá a neustále naberá na popularite. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v ďalšom štvrťroku, keď Apple iba nedávno predstavil nové iPhony a jeden z najdlhšie očakávaných Android smartfónov, Galaxy Note 7, na trhu už nie je.

Zdroj: BusinessWire, Strategy Analytics via GSM Arena

3.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+