MojAndroid

Spoločnosť Google pomaly prispôsobuje svoje aplikácie pre lepší zážitok na Android tabletoch a iných zariadeniach s veľkou obrazovkou. Od vydania  Androidu 12L, ktorý je určený pre tento typ zariadení,  optimalizovala pre väčšie obrazovky viacero z nich. Ďalšími v poradí sú podľa portálu XDA- developers aplikácie Google Disk, Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie a Keep.

Funkcia Drag and drop uľahčí presúvanie súborov medzi aplikáciami

V nedávnom blogovom príspevku spoločnosť Google zdôraznila všetky optimalizácie, ktoré budú v najbližších týždňoch spustené pre spomínané aplikácie balíka Google Workspace.. Prvá zmena spočíva v podpore presúvania myšou. Táto funkcia s názvom Drag and drop umožní používateľom jednoducho pretiahnuť text a obrázky z aplikácií, ako sú Chrome alebo Tabuľky, a vložiť ich do existujúceho dokumentu alebo tabuľky

Funkcia Drag and drop | Zdroj: XDA-developers.com

Funkcia taktiež umožní používateľom rýchlo nahrať súbory na Disk Google a pridať odkaz na súbory na Disku v službe Google Keep. Okrem toho umožní používateľom vkladať obrázky uložené v poznámkach Keep alebo v Google  Fotkách do iných aplikácií. V podstate to bude fungovať rovnako ako v desktopových systémoch typu Windows.

Bočné rozloženie pre Google Disk a klávesové skratky pre ostatné aplikácie

Spolu s funkciou Drag and drop prinesie Google aj nové bočné rozloženie pre Google Disk. Nové rozloženie umožní používateľom otvárať dve okná Disku vedľa seba. Ak budú chcieť používatelia použiť túto funkciu, tak  budú musieť najprv vybrať trojbodkovú ponuku v akomkoľvek súbore na Disku a klepnúť na novú možnosť „Otvoriť v novom okne“.

Bočné rozloženie v Google Disk | Zdroj: XDA-developers.com

Ako posledné pribudne podpora klávesových skratiek pre Google Disk, Dokumenty a Prezentácie. Vďaka tomu budú môcť používatelia vykonávať funkcie, ako je výber, vystrihnutie, kopírovanie, prilepenie, vrátenie späť a opätovné vykonanie pomocou známych klávesových skratiek. Pre Google Disk vydal Google podporu pre vystrihovanie, kopírovanie a vkladanie klávesových skratiek na Disk už v máji. .

Náš tip
Telekom opäť rozširoval 5G pokrytie. Na rade bola Trnava
29.7.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+