MojAndroid

Tablety sa stávajú stále populárnejšie a to nielen v USA, ale aj v Európe a ostatných častiach sveta. Oproti predchádzajúcemu obdobiu zaznamenal najväčší rast práve trh s Android tabletmi, ktoré pomaly dobiehajú konkurenčný Apple a jeho iPady. Začína sa ale dariť aj tabletom s Windows 8, ktoré oproti minulému roku zaznamenali rast na úrovni 7,5%.

win-tab-share

Android a iOS momentálne ovládajú 91% trhu. Zvyšné percentá si rozdelili Microsoft a ďalšie tablety s rôznymi inými OS. Najvyšší rast zaznamenal Android, ktorý oproti prvému štvrťroku 2012 zvýšil svoj trhový podiel z 34 na 43%. V počte predaných kusov to predstavuje 17,6 milióna predaných Android tabletov v 1Q 2013. Druhým najväčším skokanom je Microsoft s tabletmi Windows 8, ktorý z nulového podielu v prvom kvartáli 2012 poskočil na 7,5%, a teda predal 3 milióny tabletov.

Najväčší pokles trhového podielu, zo 63 na 38%, zaznamenal iOS. Výrazný pokles v poslednom roku mala za následok stále rastúca popularita tabletov s Androidom. Spoločnosti Apple sa podarilo za posledný štvrťrok predať 19,5 milióna tabletov iPad, či iPad mini. V nasledujúcom období sa očakáva ďalšie zvyšovanie podielu tabletov s Windows 8, a to na úkor Androidu a iOS.

Zdroj: bloomberg

25.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+