MojAndroid

Spoločnosť Google odviedla v priebehu minulého roka skutočne veľa práce s vývojom svojho prostredia pre vývojárov s názvom Android Studio. Prvá beta verzia Android Studia 2.3 prišla v polovici decembra minulého roka. Teraz sme svedkami vypustenia finálnej verzie Android Studio 2.3 Stable. Táto veľká aktualizácia prináša viacero funkcií, ktoré boli dostupné už aj v beta verzii (niektoré obmedzene), no prináša tiež lepší používateľský zážitok.

Náš tip
Google sprístupnil beta program pre klávesnicu Gboard a Služby Google Play

Cieľom verzie 2.3 bolo zamerať sa na kvalitu funkcií, ktoré už používatelia poznajú. Google uskutočnil významné zmeny pri funkcii “Instant Run,” zmien sa dočkali aj tlačidlá “Run” či “Apply Changes”. Po stlačení tlačidla Run bude vždy vykonaný reštart aplikácie, aby ste okamžite videli vykonané zmeny v aplikácii.

Náš tip
Z Google Store môžete nakupovať aj zo Slovenska. Vieme ako na to

Ďalej funkcia “Build Cache” bola pridaná už do verzie Android Studio 2.2, avšak v predvolenom nastavení bola zakázaná. Ďalšou novinkou je možnosť vyhľadávania, triedenia či filtrovania cez vaše widgety priamo v editore. Viac informácií k novým funkciám v prostredí s názvom Android Studio 2.3 sa dozviete v priloženom videu.

Zdroj: xda-developers

4.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+