MojAndroid

Začiatok nového mesiaca znamená, že Google zverejnil aj ďalšie štatistiky o rozšírenosti jednotlivých verzií Androidu v smartfónoch a tabletoch. Aj tentokrát ide o dáta zozbierané v jednom týždni zo zariadení, ktoré navštívili obchod Play. Najviac nás potešil 5,7% nárast Androidu Lollipop vo verziách 5.0 a 5.1, ktorý sa teraz nachádza už na 18,1% zariadení. Mierne (0,1%) narástol aj Android 4.4 KitKat, a to na rovných 39,3%. Stále veľké množstvo zariadení používa Android 4.1 – 4.3 Jelly Bean, konkrétne 33,6%. Jednotlivé staršie verzie Androidu majú našťastie menej ako 5% zastúpenie.

android-statistiky-august-2015

V ďalších mesiacoch očakávame nárast Androidu 5.1, ktorý bude namiesto Androidu 5.0 predinštalovaným systémom vo väčšom množstve zariadení a veríme, že sa konečne spustí aj vlna aktualizácií na Lollipop zo starších verzií Androidu. Akú verziu operačného systému Android máte na svojom zariadení vy? Hlasujte v našej ankete!

Akú verziu Androidu používate na vašom mobilnom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

4.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+