MojAndroid

Google zverejnil nové štatistiky o rozšírenosti jednotlivých verzií Androidu vo svete. Ako vždy, aj tentokrát Google zbieral údaje zo zariadení, ktoré sa prihlásili do obchodu Play za dobu jedného týždňa. Veľmi nás tešia dva fakty – v štatistikách sa po prvýkrát objavil Android 6.0 Marshmallow a pomaly, ale isto sa z nich vytrácajú zariadenia so systémom Android 2.2 Froyo. Veľmi silným aj naďalej zostáva Android 4.4 KitKat a pomaly rastie aj zastúpenie zariadení s Androidom 5.x Lollipop. Ostatné verzie systému Android prešli v tabuľke len minoritnými zmenami.

android-statistiky-november-2015

Uvidíme, ako sa najbližší mesiac zmení rozšírenie jednotlivých verzií, keď začnú ďalšie Android zariadenia dostávať nový Android 6.0 Marshmallow. Akú verziu Androidu máte na svojom zariadení vy?

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení? [11/2015]

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
6.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+