MojAndroid

Google opäť zverejnil svoj pravidelný mesačný náhľad na rozvrstvenie operačného systému Android. Najnovší Android 4.4 Kitkat mierne stúpol z 1,9% na 2,5%, jeho podiel tak stále zostáva nepatrný. V najbližších mesiacoch však môže konečne výraznejšie stúpať vďaka aktualizáciám minuloročných vlajkových lodí a príchodu nových top modelov.

Stále však rastie aj starší Android Jelly Bean, teda verzie 4.1, 4.2 a 4.3, ktorý oproti poslednému februárovému meraniu stúpol zo 60,7% na 62%. Pokiaľ sa pozrieme len na Jelly Bean samotný, verzia 4.1 je stále najpopulárnejšou, má až 35,3% podiel na všetkých zariadeniach. Už trochu historická verzia 2.3 GingerBread pokračuje v pomalom poklese, oproti februáru stratila jeden percentuálny bod a má 19% zastúpenie. Ešte staršia verzia, 2.2 FroYo, poklesla o o,1 percenta a má aktuálne 1,2% podiel.

Dáta boli zozbierané na základe prístupov zariadení do obchodu Google Play počas 7 dňového obdobia, ktoré končilo 3. marca. Údaje pochádzajú z novej verzie obchodu, ktorý podporuje Android 2.2 a vyšší, staršie verzie teda v prehľade nie sú zahrnuté. V auguste 2013 však všetky tieto staršie verzie spolu tvorili len približne jedno percento zo všetkých zariadení, ktoré sa pripojili na servery Google (teda nielen do obchodu Play).

Zdroj: androidpolice.com

4.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+