MojAndroid

Google už tradične zverejnil nové štatistiky podielu jednotlivých verzií systému Android na trhu. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 2. marca ukazujú ďalší nárasť najnovšej verzie systému Android 5.0 Lollipop, ktorá mala v aktuálnom období 3,3% podiel. V poronaní so zastúpením ostatných verzii ide však stále o nepatrné číslo. Vďaka pribúdajúcim aktualizáciám výrobcov a spusteniu predaja nových modelov smartfónov môžeme pozitívne výsledky samozrejme očakávať aj v budúcnosti.

Android štatistiky

Najpopulárnejšou verziou je aj naďalej Jelly Bean. Zaujímavosťou však je, že KitKat, ktorý od nového roku zaznamenal významný nárast až o 10%, ho už takmer dobehol. Naopak klesajúcu tendenciu zaznamenali staršie verzie systému Android. Zastaraná verzia Androidu Gingerbread klesla na 6,9 % podiel. Ďalší pokles zaznamenala aj verzia Ice Cream Sandwich s podielom 5,9%, za ktorou sa postavil Froyo s mizivým percentuálnym podielom už len 0,4%.

Ako ste na tom vy ? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení ? Môžete sa zapojiť nižšie do nášho tradičného prieskumu.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+