MojAndroid

Google zverejnil pravidelné štatistiky systému Android. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 12. augusta ukazujú ďalší nárast Androidu vo verzii KitKat. Najnovšia verzia systému mala v aktuálnom období až 20,9% podiel, čo predstavuje nárast 3% v porovnaní s minulým mesiacom. Vďaka pribúdajúcim aktualizáciám výrobcov a spusteniu predaja nových modelov smartfónov môžeme pozitívne výsledky samozrejme očakávať aj v budúcnosti. Úspech novšej verzie znamená na opačnú stranu pokles Jelly Beanu. V porovnaní s minulým obdobím klesol z 56,5% na 54,2%. Majoritnú pozíciu si však bude držať ešte dlhé mesiace.

Snímka obrazovky 2014-08-13 o 8.22.43

Klesajúcu tendenciu zaznamenali aj staršie verzie systému Android. Na druhom mieste sa s podielom 13,6 % umiestnila zastaraná verzia Androidu Gingerbread. Ďalší pokles zaznamenala aj verzia Ice Cream Sandwich s podielom 10,6%, za ktorou sa postavil Froyo s malým percentuálnym podielom už len 0,7 %. Honeycomb a ďalšie staré verzie už zo štatistík vypadli úplne.

Ako ste na tom vy ? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení ? Môžete sa zapojiť nižšie do nášho tradičného prieskumu.

Rozmýšlali ste v posledných rokoch nad prechodom z iOS na Android a opačne?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

13.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+