MojAndroid

Google už tradične zverejnil nové štatistiky podielu jednotlivých verzií systému Android na trhu. Údaje zhromaždené počas 7-dňového obdobia, ktoré sa skončilo dňa 3. novembra ukazujú opäť nárast Androidu vo verzii KitKat, ktorá mala v aktuálnom období až 30,2% podiel. To predstavuje nárast 5,7% v porovnaní s minulým obdobím. Vďaka pribúdajúcim aktualizáciám výrobcov a spusteniu predaja nových modelov smartfónov môžeme pozitívne výsledky samozrejme očakávať aj v budúcnosti, hoci všetci fanúšikovia by už najradšej mali na svojich zariadeniach najnovší Android 5.0. Ten však pre nízke zastúpenie nie je ešte zaradený do tabuľky. Už o niečo staršia verzia Jelly Bean naopak klesla z 53,8% na 50,9%.

Android statistiky

Klesajúcu tendenciu zaznamenali aj staršie verzie systému Android. Na druhom mieste sa s podielom 9,8 % umiestnila zastaraná verzia Androidu Gingerbread. Ďalší pokles zaznamenala aj verzia Ice Cream Sandwich s podielom 8,5%, za ktorou sa postavil Froyo s drobným percentuálnym podielom už len 0,76%.

Ako ste na tom vy ? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení ? Môžete sa zapojiť nižšie do nášho tradičného prieskumu.

Koľko bodov si za tieto fotografie u vás smartfón vyslúžil? (5-najviac)

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

4.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+